Wizyta w GOK'u
Data: 27-09-2012 o godz. 21:23:42
Temat: Kultura


        Dnia 27 września w Klubie Artystycznym "Galeria" znajdującym się w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Roku ks. Piotra Skargi...


W czwartek 27 września 2012 roku w GOK'u miało miejsce uroczyste zakończenie obchodów Roku ks. Piotra Skargi. W uroczystości tej wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali nagrodzeni w ostatnim z konkursów dotyczących ks. Piotra Skargi, który odbył się w czerwcu. 
Nasze gimnazjum reprezentowały: Gabriela Nowocień (IIIc), Dominika Bednarek (IIIa) oraz Emilia Zagaj (IIIb). Uczennicom towarzyszył pan dyrektor Krzysztof Kaźmierczak oraz pani Sylwia Woszczyk.
Uroczystość zaczęła się o 13.00 i trwała około godzinę. W tym czasie pan Remigiusz Matyjas, który jest historykiem, przedstawił nam opowieść zatytułowaną "Dziady i baby. Dzieje grójeckiej biedy". Odbyło się również wręczenie nagród laureatom konkursu "Pamięć o Skardze w rodzinnym mieście". W tej właśnie kategorii uczennice błędowskiego gimnazjum zdobyły nagrody: Gabriela zajęła trzecie miejsce i otrzymała wybraną wcześniej przez siebie książkę, natomiast Dominika i Emilia otrzymały wyróżnienia. Następnie zostały rozdane nagrody za Krzyżówkę skargowską. 
Cala uroczystość przebiegła bardzo przyjemnie, a opowieść ukazała nam sytuacje, o których być może nie mieliśmy do tej pory pojęcia. 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1395