Derby Warszawy
Data: 25-09-2012 o godz. 20:20:13

21 września przy ulicy Łazienkowskiej w ramach 5 kolejki T-mobile ekstraklasy odbyły się Derby Warszawy pomiędzy Legią a Polonią. Było to wyjątkowe widowisko, ponieważ Legia nie przegrała 4 ostatnich meczów w lidze. Polonia natomiast chciała się pokazać z jak najlepszej strony, ponieważ musiała udowodnić, że po tylu problemach, jakie dotknęły klub z Konwiktorskiej w wakacje jeszcze powalczą, nie tylko o utrzymanie ale może i o europejskie puchary...

Mecz rozpoczął się o godzinie 20:30, pierwszy kwadrans należał do piłkarzy z Łazienkowskiej. Było wiele akcji. W 8 minucie padł nawet gol strzelony przez Marka Saganowskiego, ale sędzia podniósł chorągiewkę, ponieważ był spalony. Następne minuty należały do gości. W 29 minucie na prowadzenie wyszła Polonia, po błędzie Daniela Łukasika bramkę strzelił Władimir Dwaliszwili. Szybko odpowiedziała Legia. Już w 33 minucie padła bramka z rzutu karnego podyktowana za faul Adama Pazio na Jakubie Koseckim, a 11-stke wykorzystał Danjiel Ljuboja. Do przerwy więcej akcji nie było.

Druga połowa była już mniej barwna. Bramkę mógł strzelić Jorge Salina, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. W 62 minucie w polu karnym Legii upadł Paweł Wszołek, ale sędzia nie odgwizdał karnego. Już do końca meczu dominowała Legia, ale nie potrafiła strzelić bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Legia znajduje się na 2 miejscu a Polonia na 6. Następny mecz Legia zagra w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem.