Wymęczony remis z Olimpią
Data: 23-09-2012 o godz. 15:24:25

22 września na stadionie w Osuchowie odbył się mecz 5 kolejki o mistrzostwo ligi rocznika 1997. Miejscowy LKS podejmował Olimpię Warszawę.

Mecz rozpoczął się niepokojąco dla piłkarzy gospodarzy. Przyjezdni z Warszawy oddali dwa, bardzo groźne strzały na bramkę strzeżoną przez Olka Sochę, lecz były one minimalnie niecelne. Niestety, w 15 minucie spotkania napastnik gości wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił bramkę na 0:1. Mocno pobudzeni po stracie piłki zawodnicy LKS - u zaczęli atakować bramkę gości. Jednak wszystkie akcje kończyły się na linii obrony. W 26 minucie Sobczyński zagrał prostopadłą piłkę do zbiegającego Michała Drzewieckiego, który przyjął piłkę na 16 metrze i strzelił wyrównującą bramkę między nogami interweniującego bramkarza. Kilka minut później znakomitą sytuację jeden na jednego zmarnował Sobczyński. Jego strzał został wybity za linię końcową. Po tej akcji piłkarze Olimpii znów przystąpili do licznych ataków. Pod koniec pierwszej połowy nieporozumienie dwóch środkowych obrońców Osuchowa wykorzystał jeden z piłkarzy gości, który przelobował bezradnego w tej akcji Sochę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 dla Olimpii. Druga połowa to ponowne ataki piłkarzy z Warszawy. W tym spotkaniu prezentowali się bardzo dobrze, na tle słabo grających gospodarzy. Goście oddawali wiele strzałów, lecz wszystkie były niecelne. LKS liczył tylko na kontrataki. W 60 minucie świetną interwencją popisał się Olek Socha broniąc w sytuacji jeden na jednego z napastnikiem Olimpii. W 75 minucie, 5 minut przed końcem meczu, świetną okazję wykorzystał Dominik Sobczyński. Dostając podanie od Pariaszewskiego wszedł między dwóch obrońców gości. Wbiegł w pole karne i strzałem w stronę długiego słupka pokonał bramkarza Olimpii. W doliczonym czasie gry piłkę meczową obronił Olek Socha. Po mocnym uderzeniu piłki przez pomocnika drużyny z Warszawy, ponownie popisał się świetną interwencją. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

W następnym meczu LKS Osuchów czeka wyjazd do Grodziska Mazowieckiego, gdzie zmierzy się z tamtejszą Pogonią.