iPhone 5 - zabawka czy telefon?
Data: 21-09-2012 o godz. 20:09:51
Temat: Publikacje


  Można się zastanawiać co taki smartfon może nam dokładnie zaproponować. Apple aplikuje w swoich konsumentów porządną dawkę nowinek technicznych w jednym urządzeniu, np. iPhony czy iPady. Czy iPhone to telefon? Takie pytanie nasuwa nam się na głowę...


  Oczywiście telefon powinien być wyróżniony pewnymi aplikacjami czy dostępem do internetu, dobrym aparatem, dotykowym wyświetlaczem. Ale czy to to co firma z tzw. jabłuszkiem jest nam w stanie zaoferować. Telefon czy zabawkę, tablet czy laptop, mp4 czy radio? Właśnie po to wszystko jest nazwane po swojemu, aby było odróżniane i wykorzystywane na swój sposób, a nie łączone w tak gigantycznie unowocześnionego smartfona. Są tego zalety i to wielkie. Nie podlega dyskusji, że to będzie obecnie najlepszy smartfon jaki jest w obrocie. Najlepszy, ale i pewnie przodujący na listach cenowych. Takie "cacko" to nie lada wydatek i poświęcenie finansowe. Przy zakupie telefonu zawsze powinniśmy sugerować się:
  1. ceną
  2. jakością
  3. wytrzymałością
  4. porównaniem do innych podobnych telefonów
  5. aparatem
  6. funkcjami, których od niego oczekujemy
  iPhony maja na celu pokazać, jaka technologia i technika wykorzystywana jest w firmie Apple. Chyba wszyscy jesteśmy w stanie uznać, że ta firma jest w czołówce światowej. Nie powinniśmy odsuwać innych znanych marek jak, np. Samsung, LG, Sony czy Panasonic. Jeżeli ktoś ma pieniądze, czas na rozrywkę, czy zwykłą ludzka potrzebę korzystania z takiego zasobu technologicznego, może obracać się w towarzystwie takich technik. Pozostańmy jednak przy zdrowym rozsądku i nie kupujmy wszystkiego co jest z danej firmy, co wydaje nam się nowe i wyśmienite. Umiaru... Bo umiar to ważna rzecz i jest ona taka jednostką w życiu człowieka, która będzie z nim tkwiła do końca. Ważne, żeby ten umiar mieć i rozróżniać normalność od przepychu i tzw. szpanerstwa. Nie tyczy się to tylko multimediów, ale całego naszego życia.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1384