Akcja
Data: 16-09-2012 o godz. 18:42:18
Temat: Kultura


 
       Dnia 15 września 2012 roku na terenie naszej gminy odbyła się wspaniała akcja, w którą zaangażowali się niektórzy uczniowie naszego gimnazjum...


Na dzień 16 września przypada w tym roku Międzynarodowy Dzień Warstwy Ozonowej. Właśnie z tej okazji zorganizowano dnia 15 września akcję "Sprzątanie Świata".
Organizacją całej akcji zajęła się Pani Iwona Wencel, Pan Arkadiusz Wencel, Pani Aniela Szymanek oraz Pani Wicedyrektor Marianna Szewczyk. W wydarzeniu tym wzięli również udział niektórzy uczniowie z naszego gimnazjum: Adam Banasiewicz (IIa), Damian Cupryjak (IIb), Natalia Kozłowska (IIIa), Paulina Oraczewska (IIIa), Michał Pępkiewicz (IIIa), Katarzyna Goc (IIIb), Karolina Wróblewska (IIIb), Emilia Zagaj (IIIb) oraz Ewa Ziemba (IIIb).
Na sam początek zebraliśmy się o godzinie 9.00 (pomijając małe spóźnienia) pod budynkiem gimnazjum. Z miejsca zbiórki ruszyliśmy na rowerach sprzątać "świat". Pierwszym miejscem naszego sprzątania były tereny przy ulicy Parkowej w Błędowie. Wszyscy z niesamowitym zaangażowaniem zbieraliśmy wszelkie śmieci. Zadziwiające, jak ciekawe rzeczy można znaleźć na terenach zielonych, gdzie teoretycznie powinno być czysto i przyjemnie... 
Kolejnym miejscem, które wysprzątaliśmy były tereny przy drodze prowadzącej do Wólki Kurdybanowskiej. Trzeba przyznać, że było bardzo dużo pracy, ale w miłym towarzystwie, w jakim się znajdowaliśmy, sprzątanie szło znakomicie, a czas mijał przyjemnie na wspólnych rozmowach. 
Po sprzątaniu udaliśmy się na małą wycieczkę rowerową do Załusk. Podziwialiśmy tam źródełko z krystalicznie czystą wodą, rzeczkę i stary młyn, obok którego znajduje się stary, mały domek. Docelowym celem naszej wycieczki miało być ognisko na polanie. Gdy się tam udaliśmy, spotkała nas przykra niespodzianka. Niestety osoby, które miały zająć się przygotowaniem ogniska i kiełbasek, nie zrobiły tego. 
Mimo tego rozczarowania mogliśmy liczyć na pomysłowość naszych opiekunów, którzy, niczym się nie przejmując, zabrali nas na zapiekanki do Agrostawów w Błędowie. Tym miłym gestem zakończyła się nasza akcja, a każdy wrócił do domu.Podsumowując, w sprzątaniu wzięło udział 13 osób. Zebraliśmy łącznie 48 worków śmieci, w tym 18 ze szkłem, 15 z plastikiem, 1 z metalami i 4 mieszane. W worki i rękawiczki zaopatrzył nas Wójt Gminy Błędów. 
Zachęcamy innych do angażowania się w tego typu akcje. Każdy z nas może zrobić coś dla środowiska. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły ;)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1378