Susza w Polsce
Data: 11-09-2012 o godz. 18:43:42
Temat: Publikacje


  Takiej suszy nie było w Polsce od 25 lat. Poziom wód w stolicy jest bardzo niski, meteorolodzy zapowiadają niskie opady deszczu, co oznacza, że poziom wód się nie podniesie...


  ,,Susza hydrologiczna może doprowadzić do braku wody dla odbiorców korzystających z ujęć wód powierzchniowych, a w przypadku długotrwałego utrzymywania się tak niskich stanów wód, możliwe jest zagrożenie dla poboru wody dla celów wodociągowych, a także dla sieci energetycznych" - ostrzega  polskich wojewodów Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

  Ministerstwo rolnictwa informuje, że plony mogą być mniejsze, ale nie muszą. Mogą poprawić swój rozwój wiosną. Na pozór ludzie mogliby cieszyć się z takich wakacji i września - ładna pogoda, słońce... Ale czy na pewno? Przy takiej pogodzie wzrasta liczba pożarów. Jest ona też dla osób cierpiących na alergię katorgą - w powietrzu jest ogromne stężenie pyłków, oznaczające łzawienie, kaszel, katar itp. Pozostaje więc przemyślenie - czy takiej pogody chcieliśmy? Ponadto cena żywności może wzrosnąć, gdy rolnicy zbiorą małe plony. Wtedy będzie duże zapotrzebowanie na pszenicę czy rzepak. 
                 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1372