Elektronika a życie, czyli problemy współczesnego świata
Data: 11-06-2012 o godz. 19:27:10
Temat: Publikacje


Komputery – laptopy, PC, komórki, iPody. Każdy posiada jedno z tych urządzeń, ale czy zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie one ze sobą niosą?Komputery służą jako narzędzia do pracy i ułatwiają ją ludziom. Sprawiają, że mniej osób musi wykonywać daną czynność. W ten sposób zwiększają bezrobocie. Na szczęście nikt jeszcze nie wynalazł maszyny, która się nie psuje. Na potrzeby zakładów obsługiwanych przez komputery potrzebne są osoby, które je naprawią. Działem, który zajmuje się budową skomputeryzowanych maszyn jest mechatronika, czyli połączenie mechaniki z elektroniką. 

Komputery w domu zabierają cenny czas, stąd powstało powiedzenie: złodziej czasu. Komputery połączone z grami i Internetem uzależniają ludzi, zatracają prawdziwe więzi społeczne. Często człowiek zapomina o normalnym życiu i zaczyna żyć w wirtualnej rzeczywistości. Uzależnienie od gier może prowadzić do wielu upośledzeń psychicznych takich jak uważanie, że otaczający nas świat jest grą i mamy wiele żyć. Wiele osób w ten sposób zginęło, np. skacząc z bloku, bo wydawało im się, że są Spidermanem lub zabili innych ludzi, bo uważali ich za swoich wrogów. Internet sprawia, że zapominamy o „żywych” znajomych i wybieramy wirtualnych, z którymi obcujemy tylko przez  szklany ekran. Ci przyjaciele nie są prawdziwi i przez nich zostajemy sami w prawdziwym świecie. 

Komórki, iPody, mp3, mp4 to urządzenia elektroniczne do słuchania muzyki i rozmawiania. Komórki uszkadzają mózg. Wysyłają silne fale, które ścinają białko znajdujące się w mózgu. Mogą powodować liczne nowotwory. Telefony noszone w kieszeniach powodują bezpłodność, a na piersi – problemy z sercem.  Urządzenia do odtwarzania muzyki uszkadzają nieodwracalnie słuch. 

A więc apeluję, aby każdy czytelnik tego artykułu zastanowił się czy mądrze korzysta z urządzeń, które ma i wyszedł teraz na spacer z psem, i wyłączył Facebooka :) Prawdziwy świat to ten, w którym żyjemy, a nie ten, który wydaje nam się ciekawszy i nieproblematyczny. Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1361