5 czerwca 2012 - wycieczka do Warszawy
Data: 07-06-2012 o godz. 11:10:04
Temat: Wycieczki


        5 czerwca 2012r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas: III a, III b, III c, I b, I c. Opiekunami były: p. Magdalena Czerwaty, p. Urszula Sułowska, p. Grażyna Procek...        Gdy wyszliśmy z autokaru, po kilku minutach usłyszeliśmy z biało-czerwonego samochodu dźwięki znanej już piosenki "KOKO EURO SPOKO".
        W centrum miasta prawie na każdym kroku widać, że zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej - piłki, plakaty, napisy na autobusach i tramwajach oraz strefa kibica pod Pałacem Kultury i Nauki. Można spotkać obcokrajowców - dziennikarzy, którzy przygotowują materiały na Euro dla swoich telewizji.
        Zwiedzanie zaczęliśmy od pomnika Józefa Piłsudskiego i Belwederu, w którym obecnie mieszka Prezydent Polski. W czasie dwugodzinnego spaceru po Parku Łazienkowskim pani przewodniczka pokazywała nam ciekawe obiekty: pomnik Chopina, zbiornik wodny, teatr, Pałac na Wodzie, pomnik Jana Sobieskiego, szkołę podchorążych. Opowiadała też o wydarzeniach historycznych - czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, obiadach czwartkowych, wybuchu powstania listopadowego. W Łazienkach robiliśmy wiele zdjęć budowli, zieleni oraz wiewiórek i pawi, które są żywą dekoracją parku.
        O godz. 16:00 byliśmy już w Teatrze Buffo, gdzie obejrzeliśmy musical "Metro" w reżyserii Janusza Józefowicza. Aktorzy zachwycali śpiewem i tańcem. Dobra muzyka i laserowe światła przyciągały uwagę. Spektakl podobał się wszystkim. 
        Wiadomo, że po takich atrakcjach wszyscy są głodni, więc zatrzymaliśmy się na posiłek. 
        W drodze powrotnej znowu było słychać "KOKO EURO SPOKO" i inne piosenki, tym razem w naszym wykonaniu. Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1355