Majowe święta na świecie
Data: 16-05-2012 o godz. 15:29:15
Temat: Kultura


 


Na całym świecie w maju, ludzie obchodzą wiele ciekawych oraz interesujących świąt. Oto kilka z nich...


1. Dzień sprzątania pokoju

Dzień sprzątania pokoju, to święto obchodzone 10 maja w USA. Każdy moze wziąść udział w tej zabawie. To proste, celem jest sprzątnięcie własnego pokoju. Odbywa się to poprzez umieszczenie wszystkiego w odpowiednim miejscu np. ubrań na wieszakach, książek na półkach i zabawek w pudełkach. Sprzątanie może być ekscytujące, jeśli robisz to przy muzyce i konkurujesz z innymi członkami rodziny. Ten kto pierwszy wykona swoje zadanie, dostaje nagrodę.

2. Dzień tulipana

Dzień tulipana obchodzony jest 13 maja. Tulipany są dobre na każdą okazję, wystarczy tylko wybrać odpowiedni kolor, np. czerwony tulipan symbolizuje prawdziwą miłość, a żółty tulipan reprezentuje szczęśliwe myśli. W tym dniu ludzie sadzą w ogrodzie tulipany lub pieką w ich kształcie ciastka.  

3. "Dance Like a Chciken Day"

14 maja obchodzony jest "Dance Like a Chicken Day". Jest to świetny dzień, dla tych którzy lubią zabawne święta. "The Chicken Dance" to taniec, który naśladuje kurczaki. Ludzie tańczą to do utworu, który powstał w 1950 roku przez szwajcarskiego muzyka o nazwisku Werner Thomas. Jest on popularny na weselach na całym świecie i wykonują go ludzi w każdym wieku, tańcząc i śmiejąc się. 14 maja to kolejna okazja, aby poćwiczyć "Chciken Dance" z rodziną i przyjaciólmi. Możesz zorganizować konkurs i dać nagrody tym, którzy będą tańczyć najdłużej.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1342