Niecodzienny gość w naszej szkole
Data: 10-05-2012 o godz. 16:54:08
Temat: Uroczystości szkolne


     9 maja b.r. mieliśmy zaszczyt powitać w naszych szkolnych progach niecodzienną osobistość - ks. biskupa Tadeusza Pikusa.
      Około godziny 11.00 ks. biskup przybył w asyście ks. proboszcza naszej parafii oraz dziekana dekanatu mogielnickiego....Pierwszym punktem był krótki program artystyczny, przygotowany przez drugoklasistów. Dotyczył on uchwalenia Konstytucji 3 maja. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Sylwia Woszczyk. Uroczystości towarzyszył chór szkolny pod kierownictwem p. Janusza Szarlipa.

Ksiądz biskup z uwagą wsłuchiwał się w "obrady sejmowe", jak i teksty piosenek. Na koniec udzielił wszystkim duszpasterskiego błogosławieństwa. Na pamiątkę swego pobytu otrzymał od nas książkę, która w sposób szczególny charakteryzuje szkołę, gdyż opowiada o 100 olimpijczykach, co współgra z imeniem naszego gimnazjum.


 

Nie obeszło się też bez blasków fleszy.

Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej i życzliwej atmosferze. Wizyta Jego Eminencji na długo pozostanie w naszej pamięci.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1336