Dzień Pracy
Data: 06-05-2012 o godz. 16:59:35
Temat: Kultura


Dzień Pracy przypada na 1 maja. Jest to wiosenny festiwal obchodzony przez wiele krajów, ale każdy świętuje to inaczej...


W Stanach Zjednoczonych ludzie na klamkach swoich sąsiadów lub przyjaciół wieszają koszyczki. Znajdują się w nich kwiaty lub słodycze. W środku nie umieszcza się żadnych kartek, więc ludzie nie wiedzą od kogo dostali koszyczek.

W Niemczech, podczas Dnia Pracy lub w noc przed, pośrodku miasteczka ludzie umieszczają tak zwany "maypol", jest to pień drzewa udekorowany kwiatami i kolorowymi wstążkami. W wielu miejscowościach ludzie tańczą specjalne tańce wokół tego pnia. 

Francuzi dają swoim krewnym i przyjaciołom bukiety z konwalii, które są symbolem szczęścia. Rodziny z dziećmi chodzą do lasu i sami zbierają konwalie, natomiast inni kupują gotowe bukieciki na ulicach miast.

Na Hawajach, Dzień Pracy nazywany jest "Lei Day". Podczas tego święta ludzie wykonują tradycyjne girlandy z kwiatów, które później noszą na szyji. 1 maja ludzie wymieniają się swoimi wieńcami i obdarowują pocałunkami.  
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1332