Jak się uczyć?
Data: 06-05-2012 o godz. 09:48:59
Temat: Nauka


Każdy z nas podczas nauki wykorzystuje mocno jeden ze zmysłów - wzrok, słuch lub dotyk. Dowiedz się, jakim typem jesteś i w jaki sposób powinieneś to wykorzystać podczas nauki...


1. Wzrokowiec

Masz bogatą wyobraźnię, zapamiętujesz różne miejsca, wygląd osób, twarze? Piszesz schludnie i dbasz o swój wygląd, lubisz kiedy wokół ciebie panuje porządek? Wykorzystaj zmysł wzroku do nauki. Najlepiej przyswoisz wiedzę tworząc wykresy, tabelki, schematy, nawet ilustracje. Robiąc notatki stosuj różne kolory.

2. Słuchowiec

Świetnie zapamiętujesz fragmenty piosenek, dowcipy? Lubisz gdy wokół ciebie jest głośno? Bez problemu zapamiętujesz to co mówił nauczyciel? Ucząc się, wykorzystaj swoją pamięć słuchową - mów do siebie, czytaj głośno. Doskonałą metodą dla słuchowicza jest pomoc drugiej osoby. Poproś mamę, siostrę, aby czytała Ci materiał, którego musisz się nauczyć. Wtedy o wiele łatwiej będzie Ci to zapamiętać.

3. Kinestyk (inaczej dotykowiec, uczuciowiec)

Kiedy chcesz coś przemyśleć, nigdy nie siedzisz w miejscu - chodzisz w kółko albo chociaż machasz nogą? Potwornie nudzą Cię długie wykłady, czytanie instrukcji? Najwięcej wiedzy przyswoisz robiąc doświadczenia i podczas wycieczek. Nie zmuszaj się do siedznia w miejscu. Chodź po pokoju, pstrykaj palcami, powtarzając materiał. Kinestetycy świetnie uczą się w grupach, gdzie coś się dzieje.  
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1331