Zmagania z nową formą egzaminu gimnazjalnego!
Data: 25-04-2012 o godz. 21:26:54
Temat: Nauka


     24 kwietnia, w całej Polsce, tysiące uczniów trzecich klas gimnazjum przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Test w 2012 został podzielony na dwie części. Osobno piszą uczniowie ostatnich klas gimnazjum sprawdzian z przedmiotów historii i wiedza o społeczeństwie (WOS), a osobno z języka polskiego.


           
Obydwie części egzaminu różnią się też długością czasu, w jakim należy udzielić prawidłowych odpowiedzi. Na test z historii i WOS-u przeznaczono 60 minut (plus maksymalnie 20 minut dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi), a na egzamin z języka polskiego 90 minut (plus maksymalnie 45 minut dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi). Także i w naszym gimnazjum trzecioklasiści przystąpili do testu. Punktualnie o godz. 8;45 uczniowie zaczęli wchodzić pojedynczo do wyznaczonych sal według kolejności na liście i zajęli miejsca siedzące. W pierwszej kolejności rozpoczął się test z historii i WOS-u. Jak już wspominaliśmy trwał 60 minut + 20 minut dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na teście pojawiły się pytania dotyczące między innymi Zjazdu Gnieźnieńskiego, zaborów Polski, dynastii Jagiellonów oraz co zrobić, gdy ma się kłopoty z bankiem. Drugą częścią egzaminu był język polski. Uczniowie po kolei wchodzili na halę okazując się przy tym swoją legitymacją szkolną. Osobno pisali Ci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Test zaczął się o godzinie 10;57, a skończył się o 12;57. Zawierał takie zagadnienia jak ZEMSTA Fredry, bajka KRASICKIEGO, tekst Miodka, ROZPRAWKA o literaturze. Jak twierdzą nasi trzecioklasiści test ogólnie był łatwy, prawie wszystko co potrzeba było zamieszczone w tekstach, nieliczne informacje ze znajomości całej lektury, przyjemny temat rozprawki, mało zadań z WOS-u.
W środę gimnazjaliści napiszą egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. W czwartek zmierzą się z egzaminem języka obcego nowożytnego.Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!Wiktoria Kozłowska


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1328