Ważny krok do mistrzostwa
Data: 12-04-2012 o godz. 21:19:32
Temat: Sport


W Wielką Sobotę odbył się mecz na szczycie tabeli pomiędzy Legią Warszawa a Ruchem Chorzów. Był on bardzo ważny dla obu drużyn. Legia przed meczem była osłabiona. Nie zagrał Janusz Gol, Artur Jędrzejczyk i Jakub Rzeźniczak również „wojskowi” musieli radzić sobie bez trenera Macieja Skorży. Trener Ruchu nie miał większych problemów w ustawieniu swojej meczowej jedenastki.


W I połowie Legia grała ofensywnie, przeważała w posiadaniu piłki i miała kilka podbramkowych sytuacji. Najgroźniejszą miał Michał Żyro, który w 4 minucie strzelił z ostrego kąta ale jego strzał obronił na raty bramkarz Ruchu Michal Peskovic. Chorzowianie nastawili się na grę z kontrataku. Najgroźniejszą sytuację miał Gabor Straka, który tuż przed przerwą strzelił z 17 metrów koło słupka.

W 57 minucie Legia wyszła na prowadzenie za sprawą Michała Kucharczyka i po świetnym prostopadłym podaniu Miroslava Radovica. W 83 minucie podwyższył prowadzenie na 2:0 Danijel Ljuboja po świetnym wycofanym podaniu Tomasza Kiełbowicza. Druga bramka podcięła skrzydła piłkarzom Ruchu. Tuż przed końcem meczu czerwoną kartkę otrzymał Marek Szyndrowski który faulował Nacho Novo (druga żółta kartka). Legia powiększyła prowadzenie w tabeli na 3 punkty nad Śląskiem Wrocław. To był bardzo ważny mecz, który mógł już w jakiś lekki sposób rozstrzygnąć o mistrzostwie Polski.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 19552.


Legia Warszawa:
Dusan Kuciak - Jakub Wawrzyniak, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Michał Kucharczyk (70. Nacho Novo), Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski (64. Daniel Łukasik), Michał Żyro - Danijel Ljuboja (92. Ismael Blanco).


Ruch Chorzów:
Michal Peskovic - Łukasz Burliga, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk (71. Paweł Abbott), Marcin Malinowski, Gabor Straka, Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech (80. Andrzej Niedzielan), Maciej Jankowski (86. Wojciech Grzyb).  Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1325