Wielki szlagier polskiej Ekstraklasy
Data: 03-04-2012 o godz. 17:59:15

30 marca o godz. 20:30 przy ul. Reymonta odbył się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa...

Mecz ten był zapowiadany jako wielki szlagier polskiej Ekstraklasy. Zmierzyły się drużyny, które mają najwięcej sukcesów w Polsce. Legia zremisowała ostatnie 2 spotkania na własnym stadionie, a Wisła przegrała z Ruchem Chorzów i zremisowała z PGE GKS Bełchatów (oba mecze były rozgrywane na wyjeździe). Obie drużyny potrzebowały punktów. Legia dąży do mistrzostwa natomiast Wisła na pocieszenie do Europejskich Pucharów.
            Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Pierwszą dogodną okazję miał Rafał Wolski, który przerzucił piłkę nad bramkarzem Wisły. Najlepszą okazję w pierwszej połowie dla Legii miał Miroslav Radović, który wyszedł sam na sam z Pareiko ale nie udało mu się po raz kolejny pokonać Estończyka. Dogodną okazję miał Maor Melikson, który dostał piłkę w polu karnym i strzelił mocno ale na posterunku stał nie zawodny Dusan Kuciak.
            W 50 minucie Legia grała w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną dostał Janusz Gol.  Po tym zdarzeniu Wisła jednak nie zaatakowała mocniej. Za to ze strony Legii poszło kilka strzałów na bramkę krakowskiej Wisły. Szczególnie działał Rafał Wolski. W końcówce "zakotłowało" się pod bramką Legii ale Wisła nie potrafiła skierować piłki do bramki. Na 10 minut przed końcem „wyleciał” z boiska za drugą żółtą kartkę Artur Jędrzejczyk. Również za protesty został zmuszony opuścić boisko Maciej Skorża.
            Spotkanie skończyło się remisem 0:0 i ten szlagier nie porwał nikogo. Mecz był brutalny. Legia przed meczem z Ruchem Chorzów jest mocno osłabiona. Miejmy nadzieję, że więcej takich spotkań z udziałem warszawskiej Legii nikt nie będzie musiał oglądać.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Osman Chavez, Michał Czekaj, Gervasio Nunez - Patryk Małecki (76. David Biton), Cezary Wilk, Daniel Brud (59. Ivica Iliev), Łukasz Garguła (72. Tomas Jirsak), Maor Melikson - Cwetan Genkow.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Dickson Choto, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak - Rafał Wolski (86. Michał Kucharczyk), Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Nacho Novo (57. Jakub Rzeźniczak) - Danijel Ljuboja (90+4. Tomasz Kiełbowicz)