Przy ulicy Łazienkowskiej 3
Data: 19-03-2012 o godz. 17:51:20

Dnia 16 marca o godzinie 20:30 przy ulicy Łazienkowskiej 3 odbyły się 76 Derby Warszawy pomiędzy Legią Warszawa a Polonią Warszawa...

Przed meczem eksperci oczywiście dawali więcej szans Legii, która wygrała 3 ostatnie mecze i nie straciła w nich bramki. Natomiast Polonia z 3 ostatnich meczów wygrała 1, przegrała 2 i w nich straciła aż 5 a strzeliła 6 bramek. Najbardziej rozchwytywanym piłkarzem tego meczu miał być Rafał Wolski, który był obserwowany wraz z Michałem Żyro przez zagranicznych skautów.

Obie drużyny zaczęły mecz bardzo asekuracyjnie. Gospodarze nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska i ponad 29 tys. Swoich najlepszych kibiców w Polsce. Mecz ten nie obfitował w wiele okazji. Strzały Danijela Ljuboia oraz Gruzina Władimira Dwaliszwilia to było wszystko co można zobaczyć w pierwszej połowie spotkania.

W drugiej połowie najwięcej zagrożenia pod bramką „Czarnych Koszul” sprawił Danijel Ljuboja, który dwa razy strzelił z rzutu wolnego na bramkę Polonii ale na posterunku stał Sebastian Przyrowski. W 77 minucie z boiska zszedł za drugą żółtą kartkę Adam Kokoszka, ale do końca meczu tej sytuacji Legioniści nie potrafili wykorzystać .

Mecz zakończył się wynikiem 0:0 ale sam mecz wyglądał tak jakby obie drużyny chciały nie przegrać. W Legii średnio zaprezentował się Rafał Wolski, a współpraca Radović - Ljuboja nie wyglądała najlepiej. Natomiast Polonia była zadowolona z 1 punktu, który urwała na ciężkim terenie Legii. Wojskowi mimo remisu nadal są Liderami a Polonia zajmuję 4 miejsce.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic (71. Michał Żyro), Jakub Rzeźniczak, Janusz Gol (71. Ivica Vrdoljak), Rafał Wolski, Michał Kucharczyk (73. Nacho Novo) - Danijel Ljuboja.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok, Dorde Cotra - Paweł Wszołek (82. Jakub Tosik), Tomasz Jodłowiec, Łukasz Piątek, Tomasz Brzyski (66. Pavel Sultes) - Władimir Dwaliszwili, Edgar Cani (73. Aviram Baruchyan).