XI Festiwal Piosenki Angielskiej
Data: 23-02-2012 o godz. 21:08:55
Temat: Nauka


     W minioną środę, 22 lutego w Grójcu odbył się XI Festiwal Piosenki Angielskiej i miał zasięg wojewódzki...
    
    

   Organizatorami Festiwalu byli jak co roku: Grójecki Ośrodek Kultury, L.O. im. P.Skargi w Grójcu oraz
Szkoła Języków Obcych ‘ENGLINK.
         Tegoroczny festiwal odbywał się w rytmach brytyjskiego zespołu " The Beatles” pod hasłem przewodnim „BEATLEMANIA STORY” Grójec 2012 .

         Uczestnicy  podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe: do 9 lat, 10-13 lat, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Nagrody przydzielane zostały za 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Widzowie wybrali zwycięzcę nagrody publiczności. Do oceny wykonawców biorących udział w przesłuchaniach konkursowych Organizatorzy powołali Komisję, która oceniała:
- poprawność i biegłość języka,
- interpretację wykonywanych utworów, 
- muzykalność, 
- ruch sceniczny, 
- stylizacja zgodna z wykonywanym utworem,
- ogólny wyraz artystyczny.

         W kategorii gimnazjum startowało 10 uczestników, w tym dwie reprezentantki Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie - Dominika Boniecka z kl. I c i Natalia Kozłowska z kl. II a.   W przygotowaniach do konkursu pomagał nauczyciel muzyki p. Janusz Szarlip. Poziom wykonywanych przez młodych artystów utworów stał na bardzo wysokim poziomie i nie można było do momentu ogłoszenia wyników wybrać zdecydowanych faworytów. Po ogłoszeniu werdyktu, ku naszej radości okazało się, że Dominika Boniecka zdobyła II miejsce wśród swojej kategorii wiekowej.


 

      Festiwal przygotowany  był profesjonalnie, prowadzący wcielili się w postacie z epoki Beatlesów a  konkurs zakończył się w atmosferze wspaniałej, rozśpiewanej zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo Festiwalu. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom. Dziękujemy organizatorom i sponsorom  za możliwość pokazania swoich umiejętności na scenie.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1302