Nasi bohaterowie - zawody w siatkówkę chłopców
Data: 10-02-2012 o godz. 15:52:25
Temat: Sport


      8 lutego 2012 roku w naszym gimnazjum odbyły się zawody w siatkówkę, naszym przeciwnikiem byli uczniowie z gimnazjum z Wilkowa. Była to zacięta i godna rywalizacja. O godzinie 9:00 zaczął się mecz o zwycięstwo dziewczyn. Zaraz po nim na boisko wbiegli chłopcy porządnie się rozgrzewając.


                Chłopcy z Wilkowa powoli zaczęli przygotowywać się do meczu, robiąc różne ćwiczenia na rozgrzanie mięśni. Nasi "siatkarze" wkroczyli na hale zdecydowani i pewni zwycięstwa. Na wyznaczonej połowie robili solidną rozgrzewkę, można było zaobserwować widok zdumienia i zdziwienia na twarzach przeciwników. Gdy obie drużyny były gotowe do "walki" zaczął się mecz. Mimo, iż wszyscy sugerowali pewne zwycięstwo, szanse na wygraną wyrównały się. Nasi chłopcy zauważając, iż nie będzie tak łatwo wygrać wzięli się w garść. W pierwszym secie wynik wynosił 25:17 oczywiście dla nas. W następnym secie mieliśmy szczęście i uważam, że doping tak wspaniałej publiczności przyczynił się do wygranej. "Walka" o zwycięstwo była zacięta, na twarzach naszym graczy, jak i przeciwników było widać lekkie podenerwowanie. W drugim, ostatnim secie wynik był podobny 25:22, przynosząc naszym bohaterom upragnione zwycięstwo! Pan Piotr Lange, trener naszej drużyny, cały czas trzymał za chłopaków kciuki i wspierał ich podczas zawodów. Na koniec chłopcy z przeciwnikami podali sobie ręce, tym samym dziękując im za godną i zacięta rywalizację. Na znak zwycięstwa wykrzyczeli swój "okrzyk radości". Cała publiczność biła brawa dla naszych wspaniałych "siatkarzy". 
             Dzień po pojedynku z Wilkowem przyszedł czas na mecz z Mogielnicą. Tu już nie było tak łatwo. Nasi reprezentanci ulegli w pierwszym secie 25:11, w drugim pokazali już więcej charakteru, ale niestety to nie wystarczyło. Po zaciętej walce wynik brzmiał 25:22, czyli 2:0 dla Mogielnicy. Warto zaznaczyć, że nasi przeciwnicy mieli dość dużą przewagę wzrostu.

          

Kadra chłopców:
1. Remigiusz Krawczyk
2. Mariusz Krawiec
3. Przemysław Pariaszewski
4. Kamil Szymański
5. Dominik Sobczyński
6. Damian Krzewicki
7. Paweł Pariaszewski
8. Łukasz Jakubczak
9. Łukasz Łączek
10. Łukasz BobrowskiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1291