WOŚP XX Finał!
Data: 08-01-2012 o godz. 08:43:28
Temat: Publikacje


         8 stycznia odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny wybór tematu Finału nie był łatwy. W podjęciu tej decyzji pomagali lekarze, którzy przez te wszystkie lata współpracowali z WOŚP. Ostateczną decyzją jaki temat będzie towarzyszył w XX Finale jest zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 


         Więcej informacji dotyczących tego artykułu znajdziesz w dalszej części...


       Najważniejszym działaniem WOŚP jest nadal przez te 20 lat ratowanie życia noworodkom. W tym roku priorytetem będą wcześniaki, matki i kobiety ciężarne chore na cukrzycę. Zebrane pieniądze mają przyczynić się do zapobiegania przekazywaniu przez matkę dziecku niebezpiecznej i wiążącej się z różnymi zagrożeniami choroby. Już wcześniej dzięki WOŚP zostały zakupione pompy insulinowe dla matek z tą chorobą, ale to nie wystarczało by w zupełności zlikwidować ten problem... Dlatego w tym roku ten Finał ma zebrać pieniądze na kolejne kilkaset urządzeń by zaspokoić potrzeby przyszłych matek. 
       Jak wygląda taki Finał? To coroczna publiczna zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się ona jak zawsze w drugą niedzielę stycznia. Jak co roku bezpośrednie relacje będą transmitowane w Telewizji Polskiej przez drugi program. 
       Każdego roku prawie 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze dla WOŚP. Następnie wszystkie pieniądze są starannie, po kilka razy liczone i wpływają na konto fundacji. Polacy bardzo chętnie z roku na rok przyłączają się do pomocy. 
      W tym szczególnym dniu różne inne organizacje pomagają w zebraniu pieniędzy np.: Allegro. Artyści występujących na scenach rozmieszczonych po całej Polsce nie pobierają żadnych honorariów. My sami możemy się przyczynić do zbiórki np.: wpłatą na konto fundacji, jeśli ktoś posiada facebooka może skorzystać z aplikacji, która pozwala wpłacić pieniądze na konto Orkiestry, przekazać 1% podatku. 
      Pomagajmy innym bo nigdy nie wiemy kiedy nam ta pomoc może się przydać... 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1283