Miroslav Zamboch – Łowcy
Data: 03-01-2012 o godz. 17:29:53
Temat: Kultura


            Miroslav Zamboch"Łowcy"
„Oto historia, jakiej nie wymyślił Herbert George Wells” – Oznajmia napis  na okładce książki. Jednak czy rzeczywiście jest to tak świetna powieść  ? Oto recenzja „Łowców”.              Zamboch głównym bohaterem swej książki uczynił naukowca. Marka Twili’ego. Mark jest jednym z uczonych zajmujących się teorią kontinuum czasoprzestrzennego. Młody naukowiec stworzył program, który pomoże mu znaleźć wektor – drogę, która umożliwi wysłanie sondy, a następnie w razie poprawnego wyniku badań – podróż w czasie. Praca ta jest niezwykle trudna, gdyż wektory istnieją tylko przez jakiś czas. Pojawiają się, a po czasie znikają. Jednak nasz naukowiec ma niezwykle wiele szczęścia i znajduje odpowiedni wektor, który może przenieść na Ziemię 100 milionów lat temu. Jako pierwszego informuje o tym swego przyjaciela Jana. Jan Petr postanawia zapłacić za korzystanie z drogi do przeszłości i organizuje wyprawę łowiecką. Składa propozycje wyjątkowo bogatym myśliwym i żąda za to niebagatelnych sum. Przedsiębiorca postanawia zabrać ze sobą również grupę ekspertów, min. Marka. Czy uda im się jednak wrócić?
            „Łowcy” to mimo poruszania niezbyt oryginalnej tematyki – jedyna w swoim rodzaju książka pisana świetnym lekkim językiem. Opowieść o tym, jak człowiek – najpotężniejsza istota w obecnych czasach – staje w szranki z potworami o wiele potężniejszymi od siebie.
         Z czystym sumieniem polecam dzieło Zambocha i zachęcam do jego przeczytania.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1280