Wspólne kolędowanie
Data: 22-12-2011 o godz. 16:20:56
Temat: Uroczystości szkolne


          Dnia 22 grudnia 2011 r. na piątej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na świątecznym apelu.


           Więcej w dalszej części artykułu...
 

      Na początek p. Dyrektor powitał wszystkich przybyłych gości: proboszcza parafii Błędów-
ks. Andrzeja Krynickiego oraz sekretarza gminy Błędów- p. Jacka Adamskiego.
      Następnie zostały złożone życzenia wszystkim obecnym i symboliczne podzielenie się opłatkiem przez przedstawicieli poszczególnych placówek.

      Kolejnym punktem było przedstawienie, zaczęło się ono piosenką  We wish you a Merry Christmas, wykonaną przez chór szkolny pod kierownictwem p. Janusza Szarlipa. Chórzyści tego dnia wyglądali wyjątkowo. Wszyscy ubrani byli na biało.

       Później rozpoczęło się owe przedstawienie. Dotyczyło ono współczesnych: Maryi i Józefa, którzy przez to, że nie mieli na czynsz, zostali wyrzuceni z mieszkania. Nie mieli gdzie się podziać. Na swojej drodze spotkali samych skąpych i nieżyczliwych ludzi. Wkrótce nadszedł czas narodzin Jezusa, który tak jak 2000 lat temu urodził się w stajence.

       Uroczystości towarzyszył wspomniany już wcześniej chór szkolny, który zaśpiewał kolędy, m.in. Maleńka miłość, Lulajże Jezuniu, Cicha noc. Nowością było wykonanie - Hej kolęda przez Bartka Krawczyka, ucznia klasy II a, który zagrał na akordeonie.

      Następnie wszyscy udali się do klas, aby podzielić się opłatkiem i spędzić Wigilię klasową w gronie koleżanek i kolegów oraz wychowawców.

     Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim:
                 Wesołych i pogodnych świąt! :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1278