Wyjazd do GOK - u
Data: 17-12-2011 o godz. 12:06:33
Temat: Kultura


 Dnia 12 grudnia uczniowie klas I i II wyjechali do Grójca na film pt: "Jutro będzie lepiej". Następnie spotkali się z reżyserką tego filmu: p. Dorotą Kędzierzawską.

Więcej szczegółów w dalszej części artykułu...


           Dnia 12 grudnia uczniowie klas I I II uczestniczący w zajęciach filmowych prowadzonych przez p. Janusza Szarlipa pojechali na na wycieczkę do GOK-u na film pt: "Jutro będzie lepiej". Opiekunami byli: p. Janusz Szarlip, p. Grażyna Procek i p. Joanna Socha. Tuż po 4 godzinie lekcyjnej uczniowie byli gotowi do wyjazdu.
           Film opowiada o trzech rosyjskich chłopcach, którzy próbowali uciec ze swojego kraju do Polski. W filmie pokazane są przygody bohaterów. Niestety, ucieczka chłopców kończy się niepowodzeniem, ponieważ zostają odesłani do Rosji. Moim zdaniem film był poruszający i skłaniający do głębokiej refleksji.
           Po obejrzeniu, "bonusem" było spotkanie z reżyserką filmu Dorotą Kędzierzawską. Podczas tego spotkania uczniowie mogli zadawać pytania. Kilka zadali także nauczyciele. Na wszystkie pytania p. Kędzierzawska odpowiadała tak, aby w pełni zaspokoić ciekawość młodych amatorów kina. Pani reżyser zgodziła się na wspólne zdjęcie pamiątkowe. Następnie reżyserka rozdawała autografy, pamiątki w postaci wycinków kliszy filmowej, a także plakaty filmowe. Na jednym z nich wpisała dedykację dla naszej szkoły. Powrót do domu odbył się bez żadnych problemów.


           Usłyszałem zdania uczniów po wycieczce, który mówili, że chętnie powtórzyliby taki wyjazd. Będzie to na pewno motywacja dla nauczycieli, aby ponownie zorganizować podobną wycieczkę. 
           To rzadka okazja, aby po obejrzeniu filmu móc spotkać się i porozmawiać z reżyserem. Za zorganizowanie tego spotkania dziękujemy p. Grzegorzowi Rylskiemu z Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1275