Próbny egzamin trzecioklasistów - historia, WoS, język polski
Data: 10-12-2011 o godz. 00:16:31
Temat: Uroczystości szkolne


        W dniu 7 grudnia 2011r. odbył się próbny egzamin klas trzecich z historii, WOS-u i języka polskiego. Jakiś czas zastanawialiśmy się, dlaczego właśnie próbny i w końcu znaleźliśmy odpowiedź na to nurtujące pytanie.

Więcej w dalszej części artykułu..


           Jest to po prostu przygotowanie klas trzecich gimnazjum do tego prawdziwego i ważnego egzaminu!

          O 8:45 wybrani uczniowie poszli po odbiór testów. Pierwsza część egzaminu zaczęła się o godz. 9:00 i trwała do godziny 10:00. Po 45 minutowej przerwie rozpoczęła się druga część sprawdzianu z języka polskiego. Po dziewięćdziesięciu minutach ,,męka uczniowska'' zakończyła się, opadł stres a strach miał już zupełnie inne oczy. Trzecioklasiści uprzątnęli salę i wyszli.

            Zapytaliśmy jedną z uczennic, co sądzi o tym teście i jak jej poszedł: ,,Ten sprawdzian był dość łatwy, ale były też pytania podchwytliwe i boję się, że właśnie na nich mogłam się złapać.'' - powiedziała Magda Zielińska uczennica klasy 3c.

             Wersja tego testu była zmieniona i znacznie różniła sięod tej z lat ubiegłych. O przebieg testu i poziomie trudności pytań zapytaliśmy Panią Sylwię Woszczyk, nauczycielkę historii i Wos-u w naszym gimnazjum:

,, Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, uczniowie byli zdenerwowani, jedni bardziej, a drudzy mniej. Niektórzy sądzili, że historia i WOS był trudny, a ja osobiście twierdzę, że zadania były proste.''

           Sprawdzian, który odbył się wczoraj to tylko zapowiedź i przedsmak tego, co czeka gimnazjalistów w najbliższych trzech dniach i na egzaminie w kwietniu.


         Uczniowie z klas młodszych życzą trzecioklasistom powodzenia i dobrych wyników!


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1273