Temat, z którym spotykamy się na co dzień, czyli nietolerancja w naszej szkole.
Data: 05-12-2011 o godz. 20:43:47
Temat: Kultura


             W wielu szkołach napotykana jest nietolerancja, która polega na braku szacunku i wyrozumiałości dla cudzych poglądów, upodobań, a także wyglądu i sposobu zachowania. Dużo osób wyśmiewa tych, którzy mają problemy z nadwagą, lub są niepełnosprawni psychicznie, albo fizycznie.

Więcej na ten temat temat w dalszej części artykułu... 


       Najczęściej jednak brany jest pod uwagę ubiór. W obecnych czasach o zawarciu przyjaźni decyduje to, czy druga osoba ubiera się w „markowe ciuchy”, czy nie. A przecież nie to jest ważne. Czytając artykuł na stronie jednej ze szkół w Tomaszowie Mazowieckim zainteresował mnie jeden fragment:

A przecież rozum i mądrość nie chodzą ubrane w koronkowe fatałaszki. ”

        Po przeczytaniu go wiele osób powinno przyznać rację autorowi tych słów, ponieważ każdy z nas nie powinien zwracać uwagi na to, jak się drugi człowiek ubiera, lecz na to, jakim jest przyjacielem. Kiedy ' analizujemy ' czyjś ubiór od stóp do głów zawsze znajdziemy jakąś, przy której się zatrzymamy i zaczniemy dyskusje obrażającą godność osobistą tej osoby tylko po to, aby zrobić jej przykrość. Ofiarą takich przypadków są najczęściej ci, których nie lubimy. Nie powinniśmy tak czynić, ponieważ to, że ktoś ma rzeczy po starszym rodzeństwie i rodziców nie stać na nowe, ' markowe ubranie ' nie jest powodem do wyśmiewania. My sami nie wiemy, czy za kilka lat nie będziemy w takiej samej sytuacji, że każdy grosz będzie się odkładało, aby starczyło na wyżywienie rodziny.

         Co do ubioru jest krytykowany także styl, który sobie upodobaliśmy. Ktoś lubi tzw. ' rurki', a inny szerokie spodnie, lub tzw. ' dzwony '. Bóg nas stworzył takimi, jakimi jesteśmy i świat byłby nudny, gdyby każdy stał się taki sam. Jesteśmy oryginalni, a nasze życie polega właśnie na tym, żeby nie kopiować stylu, w którym się ubiera nasza koleżanka, lub kolega.

            Okrutnym przykładem szkolnej nietolerancji jest też wyśmiewanie się z problemu innej osoby, np. nadwagi. Przezywając ją, postawmy się na jej miejscu, czy chcielibyśmy, aby nas tak wyzywano, zrobilibyśmy w takim przypadku. Powinniśmy zwracać uwagę i reagować na tego typu przypadki niezależnie od sytuacji. Bardzo często otyłość jest chorobą, a niekiedy wynikiem godzinnego siedzenia przed komputerem, telewizorem, lub po prostu złej diety. Przyczyna akurat nie ma znaczenia. Tak, czy inaczej jest to sprawa tego człowieka, a my nie powinniśmy się z niego śmiać.

           Tego typu prześladowania kończą się tym, że te osoby zamykają się w sobie, tracą pewność siebie, a przede wszystkim izolują od reszty. Zdarzają się przypadki depresji i myśli samobójczych.APELUJĘ !!!

REAGUJMY NA TAKIE PRZYPADKI I NIE POZWÓLMY,

ABY NASI KOLEDZY I KOLEŻANKI BYLI

WYŚMIEWANI PRZEZ INNYCH!!!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1269