Sukces w konkursie literackim „Down obok mnie 2011”
Data: 01-12-2011 o godz. 13:52:17
Temat: Nauka


   Gabrysia Nowocień, uczennica klasy IIc reprezentowała naszą szkołę w konkursie literackim zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęło Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Nadesłano ponad 140 prac. Gabrysia znalazła się w gronie laureatów, zajęła III miejsce, a jej opowiadanie zostało zamieszczone w specjalnym monograficznym numerze kwartalnika „Kochani bardziej” (będzie on udostępniony w bibliotece szkolnej). Ogłoszenie wyników odbyło się w sali widowiskowej Ratusza dzielnicy Bielany w Warszawie. Tak wspomina uroczystość ogłoszenia wyników autorka nagrodzonej pracy:


Pomijając stres i niepokój zwiazany z nagrodą, do końca nie wiedziałam, jakie i czy w ogóle zajęłam miejsce, stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wywarło na mnie ogromne wrażenie. Mogłoby się wydawać, że sztab ludzi nagrodzonych za swoją codzienną pracę to istoty nie z tego świata. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że dla tych, którzy budzą w innych strach i obrzydzenie, mają jedynie uśmiechy i ciepłe słowa? Warto było zobaczyć jak za trudy ich podopieczni wręczają im dyplomy z bezgranicznym zaufaniem w oczach. To dzięki nim mogliśmy podziwiać umiejętności naszych rówieśników, którzy przygotowali kilka krótkich tańców. Występując w kolorowych kostiumach, nie przejmowali się, czy zrobią to jak należy, czy pomylą kroki. Była w nich jedynie pasja i czysta radość z tańczenia. Interesujący też był amatorski film, nagrany przez ich instruktorów. Nie spodziewacie się, jak mądre okazały się te nastolatki.

Najlepsze jest jednak to, że ich zachowanie wcale nie powiela stereotypów związanych z tą przypadłością. To pełni ufności młodzi ludzie, jak każdy, przeżywający pierwsze miłości i rozczarowania.


Chciałabym, by każdy był taki, jak oni. Są wartościowsi niż na pierwszy rzut oka się wydaje.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1265