Przegląd Zespołów Szkolno-Teatralnych w Grójcu.
Data: 27-11-2011 o godz. 14:37:22
Temat: Kultura


 

    Już po raz siódmy w Grójeckim Ośrodku Kultury, w dniach 23-24 listopada odbył się przegląd zespołów szkolno-teatralnych. W tym roku, jak i w latach ubiegłych naszą szkołę dzielnie reprezentowali członkowie szkolnego koła teatralnego, pod opieką p.Magdaleny Czerwaty.

Więcej w dalszej części...


W tegorocznym konkursie udział wzięły grupy z :

- Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi (Kultywator),

- Gim. im. K. K. Baczyńskiego w Jasieńcu,

- Gim. im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie.

              Przegląd zainaugurował pan Grzegorz Rejer – dyrektor GOK-u, przedstawiono nam jury i zaraz potem rozpoczęły się spektakle.

             Pierwszą wystawioną dramą tego dnia, była „Who cares?” pierwszego zespołu z Błędowa. Będąca bardzo melancholijną i dającą dużo refleksji sztuka, została nagrodzona gromkimi brawami. Następnie grójecka grupa Kultywator wystawiła powszechnie znane dzieło Gabrieli Zaporskiej „Moralność pani Dulskiej”. Po chwili wystąpiła druga grupa z Błędowa ze sztuką pt. „Ciemność”, która powstała na podstawie amatorskiego scenariusza uczennicy naszej szkoły Gabrieli Nowocin. Ostatnim przedstawieniem wystawionym tego dnia było przedstawienie gimnazjum z Jasieńca pt. „Polaków droga do wolności”. Opowiadające o historii naszego kraju od czasów rozbiorów do końca I wojny światowej. Po zakończeniu tego spektaklu jury wybrało się na naradę.

             Po przerwie ogłoszono wyniki.  Jury przyznało cztery nagrody za kreacje aktorską, z czego aż dwie przyznano uczennicom naszej szkoły (Paulinie Kołacz i Katarzynie Banasiewicz). Nagrodę za najlepsze przedstawienie otrzymała grupa z L.O. z Grójca. Gratulujemy laureatom!


           Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nasze koło teatralne znowu stanie do walki i tym razem wygra.!


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1262