11 listopada- Święto Niepodległości w naszej szkole!
Data: 23-11-2011 o godz. 22:53:03
Temat: Kultura        Dnia 22 listopada na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel poświęcony Świętu Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada.

Więcej w dalszej części artykułu...              Po rozpoczęciu apelu hymnem oraz krótką historią naszej ojczyzny rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowały klasy trzecie pod kierownictwem p.Szewczyk i p.Sułowskiej. Przedstawili oni historię walk prowadzącą do niepodległości naszego państwa. Ukazali wycieczkę pewnej grupy uczniów do Muzeum Narodowego wraz z nauczycielką, w którym byli oni oprowadzani przez przewodniczkę. Niestety ich złe zachowanie doprowadziło do "wyjścia" z obrazów postaci historycznych, które opowiadały o czasach, w których żyły.
            
              Spektaklowi towarzyszył niezastąpiony chór szkolny, pod kierownictwem p.Szarlipa, który wykonaniem pieśni patriotycznych poruszył i uwydatnił atmosferę opowieści o czasach walk o niepodległość. 

              Mimo że był to spóźniony kalendarzowo apel, nie przeszkodziło to uczniom w przekazaniu wiedzy o historii własnej ojczyzny.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1261