Apel porządkowy-informacje o ewakuacji!
Data: 17-11-2011 o godz. 23:05:09
Temat: Kultura


         Dnia 15.11.2011r. na drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole rozbrzmiał dzwonek, który oznajmiał apel porządkowy. Głównym celem apelu było zapoznanie uczniów z przypuszczalnym terminem ewakuacji i powiadomieniu o przygotowaniu się na tę okoliczność.

Więcej na ten temat w dalszej części artykułu...


        Pan Dyrektor oznajmił wszystkim uczniom, że dnia 18 listopada najprawdopodobniej odbędzie się ewakuacja budynku gimnazjum. Wytłumaczył również cel takiej akcji, a jest nim wiedza postępowania podczas nagłych przypadków prawdziwych ewakuacji.

         Pomimo, że są to tylko ćwiczenia nie należy robić sobie z tego żartów. Jeśli ktoś będzie utrudniał ćwiczenia ewakuacyjne wykaże się tylko głupotą i niskim poziomem własnej inteligencji. Ta akcja zostanie zorganizowana dla naszego bezpieczeństwa w przyszłości, a nie po to, by drwić sobie z losu, który nie zawsze jest dla nas łaskawy.
 
           Po apelu każdy rocznik miał osobne wykłady na świetlicy. Jako pierwsi udali się tam uczniowie klas III oraz ZSO, kolejno klasy II, a na końcu klasy I.

           Wykład na świetlicy prowadził p.Szarlip, który jest wykładowcą przedmiotu EdB, czyli Edukacja dla Bezpieczeństwa. Wykonał on prezentacje multimedialną na temat zachowania się podczas ewakuacji oraz pomocy poszkodowanym podczas nagłych zdarzeń losowych. prezentacja trwała 30 min.

           Apel oraz wykład został zorganizowany po to, by przybliżyć nam istotę ewakuacji. Miejmy nadzieję, że te działania zaowocują podczas ćwiczeń, a także w razie potrzeby podczas prawdziwej ewakuacji.

W piątek każdy uczeń powinien się cieplej ubrać, gdyż podczas ewakuacji nie zabieramy ze sobą kurtek, a wychodzimy na boisko szkolne!


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1258