Powstanie warszawskie-apel
Data: 06-11-2011 o godz. 20:21:40
Temat: Uroczystości szkolne


 
      4 listopada b.r. uczniowie klas drugich, poprzez przygotowanie uroczystego apelu przypomnieli nam o kolejnej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.


Więcej w dalszej części artykułu...
 


            Podczas apelu, który miał miejsce o godzinie 9.00 drugoklasiści przedstawili nam 8 par, które tak jak inni młodzi ludzie walczyli w tamtych czasach o wolność. Krótko opowiedzieli czym się zajmowali i jak zginęli. Dziewczęta ubrane były w letnie, proste sukienki, natomiast chłopcy wystąpili w eleganckich strojach. Mieliśmy  również możliwość usłyszeć kilka listów, które powstańcy pisali do swoich bliskich.
Recytatorzy zaprezentowali nam bardzo piękne i ujmujące wiersze.

            Uroczystości towarzyszył chór szkolny śpiewający piosenki powstańcze m.in. Warszawskie dzieci, czy Sanitariuszka Małgorzatka.
Najbardziej poruszającym akcentem apelu była piosenka zespołu Golden Life "24.11.94" w wykonaniu Natalii Kozłowskiej, która ujęła swym głosem widownię.

           Po zakończeniu części artystycznej p.Dyrektor przekazał uczniom, że dzięki świetnej inscenizacji i dobremu doborowi pieśni patriotycznych, ten apel bardzo go poruszył. Z pewnością chciał również przekazać, że ta młodzież, która zmarła podczas powstania, zmarła po to, by przyszłe pokolenia żyły w wolnym kraju i nie martwiły się o dzień jutrzejszy.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1251