Jest już nas 7 miliardów!
Data: 03-11-2011 o godz. 23:17:48
Temat: Publikacje


           31 października b.r. urodził się 7-miliardowy mieszkaniec Ziemi. Spekulacje na temat gdzie się on urodził są rożne. Typuje się Filipiny, Indie i Rosję.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie są skutki tak wielkiej ilości mieszkańców naszej planety to przejdź dalszej część artykułu...

 

             Warto podkreślić, że nikt nie jest do końca w stanie wyliczyć kiedy tak na prawdę urodzi się lub urodził 7-miliardowy człowiek. ONZ poniedziałek traktuje jako dzień symboliczny.

            Taki szybki wzrost ludności może pociągnąć za sobą wiele skutków i nie wszystkie są pozytywne.

            Jednym ze skutków jest szybki wzrost gospodarczy. Przykładem są miasta azjatyckie.

            Drugim skutkiem jest coraz większa liczba głodujących i biednych ludzi. Tego zdania jest sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Przykładem może być to, że 6-miliardowy człowiek pochodzi z Bośni i żyje on teraz w skrajnym ubóstwie.

            Trzecim skutkiem jest zmniejszający się zasób naturalny Ziemi. Już dziś jest problem dostępu do  wody pitnej, a co będzie, jeżeli zgodnie z wyliczeniami, za 50 lat będzie nas o 2-3 miliardy więcej? 97,5 procenta wody dostępnej na Ziemi to niezdatna do picia woda słona, dwie trzecie pozostałych 2,5 procent stanowi woda w formie lodu i śniegu, czyli wody zdatnej do picia jest bardzo mało - wskazuje Rob Renner z "Colorado-based Water Research Foundation".

            Pierwszy miliard ludności liczył wtedy, kiedy Napoleon koronował się na Cesarza Francuzów w 1804, a już 100 lat później liczba ta podwoiła się. Od lat 60. XX w. co kilkanaście lat świętujemy powitanie kolejnego miliardowego obywatela. Według szacunków naukowców pod koniec tego stulecia, Ziemię będzie zamieszkiwało 10 mld ludzi. 

            Możliwe, że nasz wnuk lub prawnuk będzie, tym 10-miliardowym człowiekiem.

 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1248