Teoria Einsteina obalona - rewolucja w fizyce
Data: 27-09-2011 o godz. 16:41:40
Temat: Nauka


          Jak donoszą media w ostatnim czasie naukowcy dokonali przełomowego odkrycia. W doświadczeniach prowadzonych w ośrodku badawczym CERN, dokonano pomiarów, które obalają teorię Alberta Einsteina.


          Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej czytaj dalszą część... 

           Eksperci z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych twierdzą, że elementarne cząsteczki zwane neutrinami pędziły szybciej niż światło. Naukowcy przesłali wiązkę neutrin do podziemnego laboratorium we włoskim Gran Sasso. Osoby odpowiedzialne za badania zauważyły, że w punkcie docelowym cząsteczki pojawiły się o 60 miliardowych sekund wcześniej, niż taki sam dystans mogło by pokonać światło. Dla pewności pomiary prowadzono kilkanaście tysięcy razy, aż naukowcy uzyskali zadowalający wynik, który pozwala mówić o odkryciu. 

           Wyniki badań opublikowano w sieci, ponieważ naukowcy potrzebują pomocy innych. Jest to ważne, ponieważ do tej pory nieprzekraczalność prędkości światła stanowiła w fizyce jeden z podstawowych dogmatów. Albert Einstein twierdził, że prędkość światła jest we Wszechświecie nieprzekraczalna. Na tym właśnie założeniu opiera się większość fizyki współczesnej. Naukowcy nieustannie starają się coraz bardziej sprecyzować to zjawisko, jednak do tej pory nic nie wskazało, że jakakolwiek cząsteczka mogła by przekroczyć granice światła.
          
           Naukowcy twierdzą, że "na razie nic nie odkryli", dlatego proszą innych naukowców o pomoc. Przyznają jednak, że gdyby informacja okazała się prawdziwa, to w sposób zasadniczy naruszyła by teorię względności. Jak informuje jeden z portali internetowych, "Gdyby to przełomowe odkrycie się potwierdziło się możliwe były by podróże w czasie".

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1223