Szkoła bez przemocy!- manifestacja
Data: 07-06-2011 o godz. 22:54:08
Temat: Uroczystości szkolne


      Dnia 6 czerwca br. o godzinie 9.00 uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum uczestniczyli w manifestacji przeciw przemocy w szkole. Co roku w tym dniu jest obchodzony międzynarodowy dzień bez przemocy. Jako że nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Szkoła bez przemocy" chcieliśmy pokazać, że tak może być naprawdę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj dalszą część artykułu...           O godzinie 8.55 wszyscy uczniowie ustawili się z transparentami przed szkołą. Wykonali je podczas Dnia Dziecka z zamiarem zaprezentowania podczas Dnia Bez Przemocy. Z hasłem "Stop agresji! Szkoła bez przemocy." wyruszyliśmy w stronę Ośrodka Zdrowia, przechodząc przez targowisko gminne. Na czele manifestacji stały panie: Marianna Szewczyk oraz Aneta Jackowska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z Samorządu wraz z opiekunkami wchodzili kolejno do poszczególnych instytucji i prosili o wsparcie naszego projektu podpisami oraz pieczątkami. W każdym miejscu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.Miejscami, które odwiedziliśmy były:
-Ośrodek Zdrowia
-Grójecki Bank Spółdzielczy
-Ochotnicza Straż Pożarna
-Bank Spółdzielczy z Białej Rawskiej (oddział Błędowski)
-Komenda Policji
-Poczta
-Kancelaria Proboszcza
-PSP w Błędowie
-Urząd Gminy

        Do Gminy zawitaliśmy na samym końcu, ponieważ mieliśmy nadzieję spotkania się z Wójtem p. Markiem Mikołajewskim. Niestety nie zastaliśmy Pana Wójta, ale pamiątkową deklarację odebrał Sekretarz Gminy: p. Jacek Adamski.
       Po zakończeniu manifestacji uczniowie powrócili na zajęcia lekcyjne. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1212