Dzień dziecka w naszej szkole
Data: 01-06-2011 o godz. 21:01:24
Temat: Uroczystości szkolne


 Dnia 1 czerwca jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia dziecka i dnia sportu. Tradycją naszej szkoły jest coroczne świętowanie poprzez rywalizację sportową klas oraz rozmowę z gośćmi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu tego dnia przeczytaj dalszą część artykułu...
 


         O godzinie 8.10 wszyscy uczniowie udali się do klas gdzie wychowawcy złożyli im życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli upominki od całego Ciała Pedagogicznego oraz przedstawili plan dnia. Pierwszym punktem była rywalizacja sportowa klas. Do tych zawodów zaliczamy następujące kategorie:
-sztafeta 4x40m
-wyścigi w workach
-rzut ringiem
-skok w dal z miejsca
-szczurek
-przeciąganie liny
-wyciskanie sztangi

    
     Rywalizacja była bardzo zacięta. Każda klasa dopingowała swoich zawodników najlepiej jak potrafiła. Oczywistą rzeczą jest to, że każda z klas chciałaby dostać puchar za najbardziej wysportowanych uczniów.
        Kolejnym punktem dzisiejszego dnia była praca w klasopracowniach. Każda klasa miała wykonać transparenty sprzeciwiające się przemocy. Mieliśmy na to 50 minut, po czym udaliśmy się na hol, gdzie czekały już na nas tablice z informacjami o paru olimpijczykach oraz miejsca dla zawodników gry 1 z 9. Rozpoczęto od przywitania gości: p. Władysława Zielińskiego i p. Kazimierza Czarneckiego. Są to olimpijczycy, którzy dawno zakończyli swoja karierę, ale nadal kochają to co kiedyś robili i rozmowa na ten temat daje im dużo radości i wspomnień. Następnie rozpoczął się turniej wiedzy powszechnej "1 z 9". Uczestniczy bardzo dużo dawali z siebie, próbując przypomnieć sobie prawidłową odpowiedz na pytania, ale często kończyło się to niepowodzeniem. Wygrała uczennica klasy III A - Adrianna Kępka, która do samego końca nie poddawała się emocjom i udzielała poprawne odpowiedzi. Potem dopiero przedstawili nam się olimpijczycy i opowiedzieli krótka historię swoich pasji.


        Na koniec spotkania zostały wręczone puchary: pierwszy dla klasy, która wygrała tegoroczne rozgrywki w piłce halowej, a była to I klasa ZSO, a drugi przeznaczony był dla zwycięskiej klasy dzisiejszego dnia. Rywalizację sportową klas wygrała III C, II miejsce zajęła III A, a III miejsce klasa III B.
        Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do domów. Na pewno wielu z nich było w pełni zadowolonych ze sposobu, w jaki ten ważny dla dzieci i młodzieży dzień został przez nich spożytkowany.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1209