Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Błędów
Data: 04-05-2011 o godz. 19:22:29
Temat: Sport


          Dnia 3 maja br. o godzinie 10.15 na boisku przy Zespole Szkół w Błędowie, jak co roku odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Stawką było zdobycie Pucharu Wójta Gminy Błędów przez wygraną szkołę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj dalszą część artykułu...


            3 maja jest wyjątkową datą, ponieważ w tym właśnie dniu, co roku świętujemy rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja. Nasza gmina ma zwyczaj corocznego świętowania tego wydarzenia przez wykazanie zdolności dzieci i młodzieży w biegach przełajowych. Uczestnicy tej imprezy walczą również o Puchar Wójta Gminy Błędów dla szkoły, do której uczęszczają.

Zawodnicy startowali w następujących kategoriach:
-klasy O
-klasy I-II
-klasy III-IV
-klasy V-VI
-Gimnazjum i ZSO
-Dorośli

             Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy uczestnicy wylewali z siebie ostatnie poty, by zdobyć jak najlepsze wyniki w walce o mistrzostwo. Najwięcej emocji sprawiały biegi najmłodszych uczestników. Rodzice byli w pełni zaangażowani w walce dzieci i zdarzało się również tak, że rodzic biegł obok swego dziecka i bardzo mocno je dopingował.
             Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele i sędziowie. Dbali oni również, żeby nikt nie próbował złamać zasady fair-play, by wszyscy mieli równe szanse.
             Całej imprezie bacznie przyglądał się Wójt Gminy Błędów p. Marek Mikołajewski, który również wspierał zawodników, a podczas dekoracji gratulował wysokich wyników.
              Za miejsca I-X każdy zawodnik dostawał dyplom, a za miejsca I-V cenne nagrody ufundowane przez Gminę Błędów.

             Wszystkim wygranym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a tych którym nie udało się uzyskać wysokich wyników zachęcamy do trenowania przez cały rok, by na następnych zawodach stanąć na podium.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1196