Finał powiatowy rozgrywek piłki nożnej
Data: 22-04-2011 o godz. 11:40:45

Dnia 20 kwietnia odbyły się finały powiatowe rozgrywek piłki nożnej. Zawody odbyły się w Chynowie. Brały w nich udział drużyny z Błędowa, Belska Dużego i Warki.

10. Dominik Sitarek

Jako pierwszy rozegrany został mecz pomiędzy Warką i Belskiem Dużym. Warka zdecydowanie przeważała. Szła im ładna i składna gra, a po kilku minutach gry trafili jako pierwsi do siatki. Chwilę później podwyższyli na 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części spotkania trener Belska Dużego wprowadził kilka zmian i ich gra odżyła. Niestety Warka znowu trafiła i było 3:0. Belska wziął się do gry, ale niestety za późno. Trafili jednego gola, a Warka odpowiedziała kolejnym. Belsk Duży strzelił bramkę po raz ostatni na 4:2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
           Drugi mecz to konfrontacja Błędowa i Belska Dużego. Spotkanie było nazywane przez naszych reprezentantów "lokalne derby". Błędów od pierwszych chwil ruszył do ataków co przyniosło w niedługim czasie bramkę Michała Pępkiewicza. Gra trochę się uspokoiła. Pod koniec pierwszej części spotkania bramkę na 2:0 strzelił w sytuacji "sam na sam" Konrad Kamiński. Po krótkiej przerwie znów zaczęliśmy grę. Tempo zdecydowanie siadło. Co nie oznaczało, iż Błędów postanowił nie strzelać więcej bramek. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Mateusz Nowocin. Przed meczem z Warką byliśmy w lepszej sytuacji, gdyż wystarczył nam z nimi remis do awansu.
           Trzecie spotkanie tego dnia to walka o awans Błędowa i Warki. Nasi reprezentanci fatalnie rozpoczęli ten mecz tracąc już na samym początku pierwszą bramkę, ale nie tracili nadziei. Rzucili się do ataków, niestety nie przynosiło to zbyt dużych efektów. Warka trafiła jeszcze jednego gola tuż przed przerwą. Byliśmy w trudnej sytuacji, gdyż urazów doznali: Konrad Kamiński i Mateusz Nowocin. Mimo to tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania trafiliśmy bramkę. Po strzale Karola Szybińskiego bramkarz wybił przed siebie piłkę, do której doszedł Michał Pępkiewicz i ofiarnie kopnął w pole karne. Tam znajdował się Remek Krawczyk, który trafił kontaktowego gola. Nasze szanse odżyły. Niestety nieczysta gra naszych przeciwników przyczyniła się do tego, że mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Warki i oczywiście ich awansem.

W najbliższą środę gramy kolejne rozgrywki, w których będzie brała udział Warka. Nasi reprezentanci są teraz podwójnie umotywowani, aby pokonać nie tylko Warkę, ale i resztę drużyn. Czego z całego serca im życzymy.