Wycieczka klas III do Warszawy
Data: 21-04-2011 o godz. 17:21:56
Temat: Wycieczki


             Z racji tej, że trzecioklasiści egzaminy mają już za sobą,udali się na atrakcyjną i wypoczynkową wycieczkę.
Głównymi punktami wycieczki klas III były: nowy stadion Legi, kręgielnia, spacer po Warszawie oraz kino.

Więcej w dalszej części artykułu..


                Dnia 15 kwietnia o godzinie 8:00 wyruszyliśmy spod Błędowa w stronę Warszawy.
Trasa jaką mieliśmy pokonać i czas upłynął bardzo szybko i już byliśmy na swoim pierwszym przystanku wycieczki-stadion Legi.Wraz z humorystycznym przewodnikiem, który był zagorzałym kibicem Legi udaliśmy się na stadion. Ogromna konstrukcja tego nowego powstałego obiektu zachwyciła wszystkich. Widok z górnych krzesełek oraz przebywanie na trybunie zwanej "Żyleta" to elementy na które składało się zwiedzanie całego stadionu. W dodatku nasza grupa miała okazje oglądać trening piłkarzy Legi, gdyż szykowali się oni do meczu przeciwko Lechowi Poznań.
Na koniec zwiedziliśmy muzeum w którym była spisana cała historia Legi Warszawy i w której znajdował się słynny Kazimierz Deyna. Podziękowaliśmy oraz pożegnaliśmy się z sympatycznym przewodnikiem i udaliśmy się do autokaru.

              Po mocnej dawce piłki nożnej udaliśmy się do kręgielni.Stanowiska błyskawicznie zostały przez nas zajęte i rozpoczęła się gra.Oprócz kręgielni znajdowały się tam automaty do gier które także były zajęte praktycznie przez nas.

               Następnie czekał nas spacer po Warszawie.Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy ogrody nad biblioteką, uczelnię. Byliśmy także przed Pałacem Prezydenckim, który przeważnie widywaliśmy jedynie z telewizji.

               Po spacerze udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w stronę Janek do kina.
Film który mieliśmy oglądać "Rio" był komedią i przysporzył nam wiele śmiechu na sali.Film opowiada o Papudze nielocie ,który jest ostatnim gatunkiem na ziemi.Wraz z swoją właścicielką i naukowcem wyruszają do Brazylii ,aby ocalić gatunek.Cała akcja otoczona jest świetną grą słowną ,która jak już wspomniałem rozbawiła nas do łez.Po seansie udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy do Błędowa.

          Na miejscu czekali nas już rodzice i każdy z uśmiechem na twarzy udał się w swoją stronę.Ze spokojną głową czekaliśmy na następny dzień.Był to dzień weekendu :) .                                                                                                                                                                                                                      Dominik Sitarek IIIcArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1191