Gimnazjalisci na Politechnice- wyjazd na Koło Matematyczne
Data: 19-04-2011 o godz. 21:15:34
Temat: Nauka


              31 marca uczniowie II i III klas naszego gimnazjum brali udział w Kółku Matematycznym dla Gimnazjalistów. Spotkanie odbyło się na Politechnice Warszawskiej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu...            Spotkanie to miało formę wykładu, który prowadziła p. Joanna Jaszuńska.
Podczas wykładu rozwiązywaliśmy zadania z dotychczasowych olimpiad matematycznych. Po przeczytaniu zadania każdy miał chwilę na zastanowienie i próbę samodzielnego rozwiązania. Mimo że zadania w pierwszej chwili wydawały się bardzo trudne wykładowczyni pokazała nam inną perspektywę myślenia i okazały się one banalne.

            Cały wykład trwał od 16:30 do 18:15, więc wspólnie daliśmy radę rozwiązać dosyć sporo zadań. Na koniec pani Joanna podała nam adresy stron internetowych, na których możemy znaleźć zadania z poprzednich olimpiad matematycznych i zachęcała nas do udziału w kolejnych tego typu zajęciach.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1190