Coca-Cola Cup - rozgrywki eliminacyjne dziewcząt!
Data: 06-04-2011 o godz. 17:03:12
Temat: Sport


         Dnia 6 kwietnia 2011 roku odbyły się rozgrywki pierwszej rundy eliminacyjnej turnieju Coca-Cola Cup dziewcząt. Brały w nich udział drużyny z: Błędowa, Adamowa, Belska Dużego i Wilkowa.

 

          Aby się dowiedzieć poszczególnych wyników zajrzyj do dalszej części artykułu…Nasza kadra:

1. Joanna Adamowicz

2. Wiktoria Podsiadło

3. Klaudia Wysocka

4. Paulina Kołacz

5. Weronika Amster

6. Daria Włodarczyk

7. Natalia Strulak

8. Marlena Wąsek

9. Weronika Goc

10. Klaudia Szymańska

 

          Zawody odbywały się w Lipiu na tamtejszym orliku. Mecz trwał 2 razy 15 minut z dwuminutową przerwą. Zmiany „hokejowe”, czyli zawodnik wchodzi i schodzi z boiska bez informacji sędziego i dopiero wtedy, kiedy jego kolega opuści plac gry.

          Jako pierwszy rozegrany został mecz pomiędzy Błędowem i Belskiem Dużym. Na boisku było niemało sytuacji do strzelenia bramki, ale niestety żadna z drużyn nie potrafił trafić do siatki rywala. W drugiej połowie został podyktowany rzut karny dla drużyny z Belska Dużego za zagranie ręką przez jedną z naszych zawodniczek. Jedna z reprezentantek naszych rywalek podeszła do uderzenia tego karnego, ale wspaniale w bramce spisała się Natalia Strulak, która nie dopuściła, aby piłka wpadła do siatki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

           Drugi mecz to starcie Adamowa i Wilkowa. W tym spotkaniu też nie brakował okazji, ale dziewczęta nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Mecz ten zakończył się także bezbramkowym remisem.

          Trzecim meczem tego dnia było spotkanie pomiędzy Błędowem, a Adamowem. Tutaj, jak w każdym meczu nie brakowało sytuacji bramkowych. Nasze dziewczyny trzymały nas w niepewności do samego końca spotkania. Minutę przed zakończeniem spotkania otrzymaliśmy rzut rożny. Jedna z naszych reprezentantek wrzuciła piłkę w pole karne, a Klaudia Wysocka wykończyła tę akcję precyzyjnym strzałem obok słupka. Chwilę potem sędzia zagwizdał po raz ostatni i Błędów w dramatycznych okolicznościach wygrał 1:0!

         Kolejne spotkanie to starcie Wilkowa i Belska Dużego. Ten mecz był już bardziej otwarty. Po kilku minutach gry do bramki trafiły zawodniczki z Belska Dużego. Wydawało się, że mają mecz pod kontrolą, ale kiedy zbliżał się koniec pierwszej połowy Wilków wywalczył rzut rożny. Jedna z zawodniczek kopnęła piłkę mocno w pole karne, a ta odbiła się od zawodniczki z Belska i wpadła do siatki. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1. W drugiej części spotkania mecz się zaostrzył. Znów na prowadzenia wyszły zawodniczki z Belska Dużego. Nie na długo, ich przeciwniczki zdołały wyrównać na 2:2 i utrzymały ten wynik do końca.

            Kolejny mecz tego dnia to potyczka Błędowa i Wilkowa. Najpierw bramkę strzeliła Wiktoria Podsiadło, wykańczając piękną akcję zespołu. Potem nasi przeciwnicy zdołali wyrównać, ale Klaudia Wysocka wyprowadziła jeszcze raz nasz zespół na prowadzenie. W drugiej połowie zawodniczki z Wilkowa otrzymały rzut karny. Znów za zagranie ręką. Kiedy wydawało się, że stoją na straconej pozycji, Natalia Strulak obroniła strzał z „wapna”! Jednak nie przeszkodziło to naszym rywalkom w zdobyciu wyrównującej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

           Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim meczu pomiędzy Adamowem i Belskiem Dużym. Po pierwszej połowie Adamów prowadził niespodziewanie 2:0 nad faworyzowanym Belskiem, który wziął się do odrabiania strat w drugiej części spotkania. Udało im się był remis 2:2. Nie cieszyli się długo z tego wyniku, ponieważ jedna z zawodniczek Adamowa po indywidualnej akcji zdobyła bramkę na 3:2. Belsk Duży chciał coś ugrać w tym spotkaniu, ale nie udało im się. Ich szanse tuż przed końcem meczu pogrzebały przeciwniczki zdobywając bramkę na 4:2. Taki wynik był jak najbardziej korzystny dla naszych reprezentantek, gdyż one awansowały po porażce Belska Dużego i to one pojadą na następne etapy tych rozgrywek!


fot. Remek Krawczyk

 

Klasyfikacja Końcowa:

1. Błędów

2. Adamów

3. Wilków

4. Belsk DużyArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1184