Coca-Cola Cup - rozgrywki eliminacyjne!
Data: 04-04-2011 o godz. 16:53:03
Temat: Sport


          Dnia 4 kwietnia 2011 roku odbyły się rozgrywki pierwszej rundy eliminacyjnej turnieju Coca-Cola Cup. Brały w nich udział drużyny z: Błędowa, Nowego Miasta, Belska Dużego i Wilkowa.

 

          Aby się dowiedzieć poszczególnych wyników zajrzyj do dalszej części artykułu…Nasza kadra:

1. Cezary Dulewicz

2. Michał Boniecki (bramkarz)

3. Karol Szybiński

4. Michał Pępkiewicz

5. Konrad Kamiński

6. Mateusz Nowocin

7. Cezary Krzyżanowski

8. Remigiusz Krawczyk

9. Karol Skorupski

10. Dominik Sitarek

 

          Zawody odbywały się w Lipiu na tamtejszym orliku. Trochę o zasadach: mecz trwał 2 razy 15 minut z dwuminutową przerwą. Zmiany „hokejowe”, czyli zawodnik wchodzi i schodzi z boiska bez informacji sędziego i dopiero wtedy, kiedy jego kolega opuści plac gry.

          Jako pierwszy rozegrany został mecz pomiędzy Błędowem i Belskiem Dużym. Nasi chłopcy gładko wygrali 6:0. Bramki strzelali: Mateusz Nowocin (3 gole), Michał Pępkiewicz (2 gole) i Karol Skorupski z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania. Następnym meczem była potyczka Nowego Miasta i Wilkowa. Nowe Miasto po trudnościach w pierwszej połowie pokonało Wilków 6:2. Kolejny mecz znów grali nasi chłopcy. Zmierzyli się z nieco zmęczonym Wilkowem. Wygrali bez najmniejszych problemów 6:0. Bramki zdobywali: Konrad Kamiński (4 gole) i Michał Pępkiewicz (2 gole). Później zmierzyli się Belsk Duży z Nowym Miastem. Zawodnicy z Nowego Miasta gładko pokonali tych z Belska Dużego 6:0. Przedostanie spotkanie dnia to starcie obydwóch faworytów: Błędowa i Nowego Miasta. Prowadzenie w pierwszej połowie objął Błędów po pięknej bramce z rzutu wolnego, strzelonej przez Karola Szybińskiego lewą nogą! Przeciwnicy zdołali wyrównać 30 sekund przed końcem spotkania. Na koniec czerwoną kartkę, za przytrzymywanie piłki, a zarazem grę na czas obejrzał Cezary Dulewicz. Nawet to nie przeszkodziło nam w przejściu do następnego etapu. Utrzymaliśmy 1:1 do końca meczu i awansowaliśmy dlatego, że mieliśmy lepszy bilans bramek. Ostanie spotkanie tego dnia to potyczka Wilkowa i Belska Dużego. Mecz wygrali zawodnicy z Belska Dużego aż 8:6.


 fot. Klaudia Wysocka
 

Klasyfikacja Końcowa:

1. Błędów

2. Nowe Miasto

3. Belsk Duży

4. WilkówArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1182