Pierwszy dzień wiosny!
Data: 21-03-2011 o godz. 20:25:25
Temat: Uroczystości szkolne


       Dnia 21 marca jak co roku w naszej szkole hucznie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli pobrzebierani, tak jak nakazuje tradycja naszej szkoły. 

      Jeżeli chcesz się dowiedziec więcej na ten temat przeczytaj dalszą część artykułu.


         Dzień zaczął się tak jak zwykle. Wszystkie klasy miały pierwsze cztery lekcje, a następnie udały się ze swoimi wychowawcami do klas by się przebrać. O godzinie 12 klasy ustawiły się na hali sportowej i po przybyciu grona pedagogicznego nastąpiła prezentacja przebrań. Oto lista pomysłów poszczególnych klas:
Ia- mechanicy
Ib- mumie i podróznik
Ic- śpiochy
IIa- dzieci diabła
IIb- duchy, upiory i czarownica
IIc- wojna o marzenia
IIIa- kwiaty
IIIb- dzikusy
IIIc- cyganie       
       Wszystkie klasy swoimi strojami chciały dać jakiś przekaz. Największą radość wywołali cyganie i dzikusy oraz pan Dyrektor z panią Wicedyrektor, którzy „zagrali w dwa ogniwa”. Pan Dyrektor jako szatan uciekał przed panią Wicedyrektor, ktora była Aniołem Stróżem uczniów.
         Po prezentacji zaczął się długo wyczekiwany koncert zespołu The Gem Stones. Wszyscy byli tak zasłuchani, że nie zauważyli, iż za kotarą zaczęła się rozgrzewka reprezentacji uczniów i nauczycieli. Przygotowywali się oni do meczu piłki siatkowej przeciw sobie. Po koncercie ogłoszono wyniki.
         W konkursie na najlepiej przebraną klasę wygrała IIIb, drugie miejsce należało do IIIa, natomiast trzecie miejsce należało do IIIc. Klasy te były przebrane za: klasa III b za murzynów, klasa III a za kwiaty, a klasa III c za cyganów. W kategorii indywidualnej wyróżnienia dostali: Damian Sitarek, Karol Skorupski oraz Zbigniew Czarnecki. Dyplom dla najlepiej przebranego nauczyciela otrzymała pani Urszula Sułowska.
          Nastęnie odbył się długo wyczekiwany mecz - przyniósł on wiele emocji i wrażeń, zarówno widzom jak i siatkarzom. Po długich zmaganiach wygrali uczniowie wynikiem 2:1.          Na tym zakończył się pierwszy dzień wiosny. Mamy nadzieję, że za rok ten dzień przyniesie jeszcze więcej wrażeń.   


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1169