Wycieczka klas II- Warszawa
Data: 10-03-2011 o godz. 19:59:29
Temat: Wycieczki


        Dnia 8 marca klasy II wyjechały na wycieczkę zapoznawczą po Warszawie. Zwiedziły między innymi: Sejm i Ośrodek Olimpijski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zwiedzonych przez drugoklasistów miejscach przeczytaj dalszą część artykułu...
 


           Klasy II z Błędowa wyjechały o godzinie 8.00, a o 9.45 były już w Warszawie, na ulicy Wiejskiej, gdzie mieści się Sejm RP. Nikt z wycieczkowiczów nie był wcześniej w tak ważnym dla polityki państwa miejscu, więc było to miłe przeżycie. Po odniesieniu kurtek do szatni wszyscy udaliśmy się na Galerię, czyli miejsce nad salą obrad dla wycieczkowiczów oraz reporterów telewizyjnych, gdzie czekaliśmy na panią przewodnik. W trakcie czekania był czas na zdjęcia. Mogliśmy je robić jedynie dlatego, że podczas naszego pobytu nie było obrad Sejmu. Po przybyciu pani przewodnik zapoznaliśmy się z historią Sejmu RP i wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie.            Po zwiedzeniu Sejmu ruszyliśmy "na podbój" Warszawy. Towarzyszyła nam inna pani przewodnik, która bardzo ciekawie odpowiadała nam ciekawostki i historię stolicy. Początkowo zwiedzaliśmy jadąc autokarem, a następnie był to prawie 2-godzinny spacer. Byliśmy m.in. na Placu Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

            Po wyczerpującym spacerze czekał nas jeszcze Ośrodek Olimpijski, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Po przybyciu do celu weszliśmy do środka i ponownie zaczęliśmy zwiedzać to ciekawe miejsce z panią przewodnik.  Zadawał nam wiele pytań, na które w większości byliśmy w stanie odpowiedzieć. Spowodowane jest to też imieniem naszej szkoły. Po oprowadzeniu dotarliśmy do "sali kinowej", w której mieliśmy spotkanie ze złotym medalista olimpijskim, Dariuszem Goździakiem, który gościł w naszej szkole podczas ostatniego Dnia Sportu. Pan Dariusz opowiadał nam o początkach swoich treningów, a w szczególności o szermierce. po zakończeniu spotkania oglądaliśmy film "90 lat Igrzysk Olimpijskich". Po filmie dostaliśmy możliwość spróbowania swoich sił na symulatorze wioślarskim.

             Następnym i ostatnim punktem wycieczki był film pt. "Jak zostać królem?". Pojechaliśmy do centrum Promenada i tam obejrzeliśmy fil, który opowiadał historię księcia Walii, który przez swoje jąkanie nie był w stanie wygłaszać uroczystych przemówień do ludu. Żona znalazła mu niedyplomowanego logopedę, który pomógł mu przezwyciężyć mu jego obawy i zasiąść na tronie Walii.
             Po filmie mieliśmy czas na posiłek. O godzinie 19.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną, a o godzinie 21 dotarliśmy do Błędowa.To była naprawdę udana i pamiętna wycieczka. Mamy nadzieję na więcej takich wyjazdów.  


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1167