IIB vs IIIB - Tryumf i awans drugoklasistów
Data: 02-02-2011 o godz. 19:06:19
Temat: Sport


               Dnia 2 lutego rozegrano kolejny mecz mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IIIB vs. IIB.


               Przebieg i szczegóły meczu w dalszej części artykułu...          Pierwszy mecz rozegrano pomiędzy IIIB i IIB. Klasa IIIB wyszła w składzie: Daniel Majewski (bramkarz), Damian Sitarek, Dominik Klimek (obrońcy), Michał Socha (pomocnik), Andrzej Stępniak (napastnik). Skład IIB to: Igor Noremberg (bramkarz), Michał Górecki, Mateusz Kilijanek (obrońcy), Paweł Pariaszewski (pomocnik) i Remek Krawczyk grał z przodu.

          Mecz rozpoczęli zawodnicy IIB. Spokojnie rozgrywali piłkę. IIIB grała bardzo nerwowo. Przejawy presji było widać po brutalnych faulach Damiana Sitarka na zawodnikach IIB. Najczęściej faulował Remka Krawczyka. Za te zagrania trzykrotnie został wyrzucony z boiska na dwuminutowe kary. Na początku pierwszej części spotkania Paweł Pariaszewski znalazł się w dogodnej sytuacji i mając trochę szczęścia pokonał bramkarza rywali – Daniela Majewskiego. Sytuacja w środku pola zdecydowanie się zaostrzyła. Twardziej zaczęli grać także piłkarze IIB. Pod koniec pierwszej części spotkania, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, znalazł się Michał Górecki. Niestety brak mu jeszcze doświadczenia w grze jako napastnik. Trafił w słupek. Do zakończenia pierwszej połowy drugoklasiści utrzymali wynik 0:1. Drugą połowę fatalnie rozpoczęli trzecioklasiści. Po niedokładnym podaniu Andrzeja Stępniaka, Mateusz Kilijanek przejął i piłkę i po wspaniałym rajdzie przez pół boiska pokonał bramkarza rywali. Mateusz ogólnie rozegrał bardzo dobre spotkanie. Trzecioklasiści próbowali jeszcze rozpaczliwych ataków, ale kończyły się one, albo na obrońcach, albo na rozgrywającym bardzo dobre spotkanie bramkarzu IIB – Igorowi Norembergowi. Drugoklasiści kontrolowali sytuację na boisku i wygrali z IIIB 2:0, co zapewniło im awans do następnej fazy rozgrywek.

          Tego dnia powinni grać jeszcze IIC vs. IZ. Niestety drugoklasiści nie stawili się na spotkanie i przegrali mecz walkover’em 3:0. Dzięki temu awans z grupy B zapewnili sobie zawodnicy I ZSO. Spotkanie, które zadecyduje kto przedostanie się do następnej rundy odbędzie się pomiędzy IIIA oraz IC. Pierwszoklasistom wystarczy remis, ale IIIA jeśli chce grać dalej musi wygrać z IC. Awans, z grupy A, do następnej rundy zapewniły sobie klasy: IIIC, IIB oraz IB.


Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:

1. Konrad Kamiński – 9 bramek

2. Karol Szybiński – 7 bramek

3. Dominik Sobczyński – 7 bramek

4. Olek Socha – 7 bramek

5. Marcin Koziński – 4 bramki

6. Michał Pępkiewicz – 4 bramki

7. Mateusz Nowocin – 4 bramki

8. Łukasz Bobrowski – 4 bramki

9. Dariusz Szewczyk – 4 bramki

10. Remek Krawczyk – 3 bramkiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1152