Machinima
Data: 30-01-2011 o godz. 15:28:02
Temat: Publikacje


                    Machinima. Czy ktokolwiek z was spotkał się kiedyś z tym słowem? Machinima, jest to sztuka nagrywania filmów poprzez nagrywanie obrazu gier, modyfikowanie go, dubbingowania, dodawanie przeróżnych efektów specjalnych. Na potrzeby machinimy są tworzone kolejne modyfikacje do gier, w których nagrywane są filmy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj dalszą część artykułu..


               Machinima to prężnie rozwijająca się w ostatnich latach sztuka. Większość machinimy to były do tej pory krótkie produkcje w odcinkach o maksymalnej długości około dziesięciu minut. Teraz jednak sztuka ta w Polsce wchodzi na wyższy poziom. Pasjonaci machinimy tworzą filmy o przeróżnej tematyce. Za Króla Polskiej machinimy uważa się twórcę o nicku "Leito" - Zarządcę Studia GSE. Jego seriale można znaleźć pod TYM linkiem. Studio GSE pracuje także nad pełnometrażowym filmem pod tytułem : "The Savage Conspiracy", którego premiera odbędzie się już niedługo.

               Świat Polskiej machinimy rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze kilka lat temu były to jedynie krótkie filmiki, często nie mające większego sensu. Teraz machnima staje się bardzo dobrze rozwijającą się sztuką, a co najważniejsze, którą może współtworzyć każdy. Wystarczy odpowiedni komputer, trochę chęci i pomysłów oraz ludzi do współpracy. Machinimę tworzą zwykli ludzie, którzy chcą w sposób artystyczny spędzić wolny czas.

                I ty możesz dołączyć do Polskiej machinimy. W machinimie możesz podkładać głos, pisać scenariusze, nagrywać kolejne produkcje. Świat machinimy jest dla każdego i każdy może do niego dołączyć.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1149