Potyczka IB i II ZSO
Data: 26-01-2011 o godz. 20:09:44
Temat: Sport


             Dnia 26 stycznia rozegrano kolejny mecz mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy II ZSO vs. IB

 

           Szczegóły w dalszej części artykułu...            Mecz rozegrano pomięczy II ZSO i IB. Klasa II ZSO wyszła w składzie: Kamil Lechański (bramkarz), Jerzy Gwardjak, Rafał Głowacki (obrońcy), Damian Wojtecki (pomocnik), Sylwester Wójcik (napastnik). Skład IB to: Paweł Rupiewicz (bramkarz), Marcin Dębowski, Marcin Gałek (obrońcy), Sebastian Królikowski (pomocnik), Olek Socha (napastnik).

            Mecz rozpoczęli zawodnicy IB. Spokojnie rozgrywali piłkę. Gra toczyła się raz w jedną stronę, raz w drugą. Niespodziewanie wynik spotkania otworzył Kamil Lechański. Było 1:0 dla II ZSO. IB szybko rzuciła się do odrabiania strat. Przed końcem pierwszej części meczu udało się im zdobyć tylko jedną bramkę. Strzelcem był nie kto inny jak Olek Socha. Po zmianie stron na boisku dominowała już tylko IB. Zawodnicy „Zawodówki” byli słabsi kondycyjnie. Drugą bramkę dla pierwszoklasistów zdobył znowu Olek Socha. II ZSO miał jeszcze małe szanse na wyrównanie. Rzucali rozpaczliwe ataki, ale wszystko zazwyczaj kończyło się na obrońcach IB. Pod koniec spotkanie II ZSO dobił Sebastian Królikowski. Zakręcił obrońcami i oddał strzał do pustej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla IB.

          Tego dnia powinno się odbyć jeszcze jedno spotkanie – IIIC vs. IA. Pierwszoklasiści nie podjęli walki w meczu z faworytami turnieju. IIIC była zawiedziona, że nie powiększy swojego dorobku strzeleckiego.

         Awans do następnej rundy zapewniły sobie klasy: IIIC oraz IB. Trzecia drużyna, która awansuje z grupy A zostanie wyłoniona za tydzień w środę. O awans walczą IIB oraz IIIB. Taki mecz odbędzie się w najbliższą środę. Serdecznie zapraszamy na to widowisko.

 


Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:

1. Konrad Kamiński – 9 bramek

2. Karol Szybiński – 7 bramek

3. Dominik Sobczyński – 7 bramek

4. Olek Socha – 7 bramek

5. Marcin Koziński – 4 bramki

6. Michał Pępkiewicz – 4 bramki

7. Mateusz Nowocin – 4 bramki

8. Łukasz Bobrowski – 4 bramki

9. Dariusz Szewczyk – 4 bramki

10. Remek Krawczyk – 3 bramkiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1148