Kolejne mecze mistrzostw szkoły w piłce nożnej
Data: 19-01-2011 o godz. 20:58:48
Temat: Sport


            Dnia 19 stycznia rozegrano dwa mecze mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IIZSO vs. IIIB oraz IIA vs. IIIA

            Przebieg meczów w dalszej części artykułu...  
        Pierwszy mecz rozegrano pomięczy II ZSO i IIIB. Klasa II ZSO wyszła w składzie: Kamil Lechański (bramkarz), Jerzy Gwardjak, Patryk Kowalski (obrońcy), Damian Wojtecki (pomocnik), Sylwester Wójcik (napastnik).  Andrzej Stępniak (bramkarz), Damian Sitarek, Michał Socha (obrońcy), Bartosz Kowalczyk (pomocnik), Mateusz Nowocin (napastnik).

           Mecz rozpoczęli zawodnicy IIIB. Rozgrywali piłkę, aż w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Sitarek. Strzelił bramkę i otworzył wynik tego spotkania. Później gra toczyła się od jednej do drugiej bramki. Chwilę potem bramkę na 2:0 strzelił Mateusz Nowocin. Pierwsza połowa nie była zachwycająca. IIIB zdecydowanie przeważała. W drugiej połowie padło więcej bramek. Andrzej zmienił się pozycjami z Danielem Majewskim. Zaraz po rozpoczęciu gry gola zdobył Damian Sitarek. Było 3:0, ale zawodnicy II ZSO nie odpuszczali, mimo dużej straty nadal walczyli. Następnie swoją drugą bramkę i czwartą dla swojej drużyny strzelił Mateusz Nowocin. IIIB była już pewna zwycięstwa, ale bramkę dla II ZSO zdobył Sylwester Wójcik. Błyskawicznie odpowiedział Andrzej Stępniak. Było 5:1. Po chwili uspokojonej gry Sylwester ustalił wynik spotkania na 5:2.

           Drugi mecz rozegrano pomiędzy IIA i IIIA. IIA wyszła w składzie: Mateusz Niewolski (bramkarz), Łukasz Szczygieł, Artur Jeżewski (obrońcy)Konrad Banasiewicz (pomocnik) i Dariusz Szewczyk jako napastnik. IIIA rozpoczęła mecz w składzie: Mateusz Kowalczyk (bramkarz), Hubert Jabłoński i Bartek Kamiński (obrońcy), Karol Skorupski (pomocnik), Michał Pępkiewicz (napastnik).

            Spotkanie rozpoczęła IIA. Spokojnie rozgrywali piłkę i nie spieszyli się z atakami. Pierwszą bramkę zdobył Dariusz Szewczyk po wspaniałym dograniu na pozycję „sam na sam”. Chwilę potem zdobył drugą bramkę i było już 2:0. IIIA była w bardzo złej sytuacji, ale się nie poddawała. Pierwszą połowę zdominowali drugoklasiści, zaś druga należała już do IIIA. Bramkę kontaktową strzelił Artur Jeżewski… Tak była to bramka samobójcza. Piłka nieszczęśliwie się od niego odbiła po dośrodkowaniu Karola Skorupskiego i wpadła do bramki. IIIA zdecydowanie odżyła. Po chwili odpoczynku znowu zaczęli atakować co przyniosło skutki. Karol Skorupski dostał piłkę za pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Był remis 2:2. IIA zdecydowanie cofnęła się do obrony. Niestety nie utrzymali remisu. Michał Pępkiewicz strzelił bramkę mocnym uderzeniem przy słupku. Było 2:3 dla IIIA. IIA nie popisała się w drugiej połowie tracąc trzy bramki, a przy tym przegrywając mecz. 

Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:

1. Konrad Kamiński – 8 bramek

2. Dominik Sobczyński – 7 bramek

3. Karol Szybiński – 6 bramek

4. Olek Socha – 5 bramek

5. Marcin Koziński – 4 bramki

6. Michał Pępkiewicz – 4 bramki

7. Mateusz Nowocin – 4 bramki

8. Łukasz Bobrowski – 4 bramki

9. Dariusz Szewczyk – 4 bramki

10. Remek Krawczyk – 3 bramkiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1142