Zebranie Rodziców
Data: 19-01-2011 o godz. 20:28:44
Temat: Uroczystości szkolne


       W dniu 14 stycznia w szkole odbyło się spotkanie rodziców z nauczycielami. Celem było podsumowanie wyników i osiągnięć uczniów w pierwszym półroczu bieżącego roku. Zebrania klasowe poprzedziło spotkanie ogólne w hali sportowej.

        Występ koła teatralnego, wystawa prac plastycznych oraz wystawa fotografii wykonanych przez uczniów pozwoliły rodzicom podziwiać zdolności uczącej się w szkole młodzieży...    Dyrektor szkoły w krótkim wystąpieniu poinformował rodziców m. in. o najwyższych wynikach osiągniętych przez uczniów poszczególnych klas.

       W drugiej części spotkania wystąpiła młodzież pracująca w kółku teatralnym pod kierunkiem p. Jadwigi Dobrosz. Zespół zaprezentował spektakl Baw się, kochaj, nie żałuj, którego premiera miała miejsce w Grójeckim Cenrtum Kultury podczas VI Powiatowego Przeglądu Zespołów Szkolno – Teatralnych. Przedstawienie porusza problem przemijania i ulotności życia Występ bardzo podobał się rodzicom, którzy nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Wszyscy byli zgodni, że występujący w pełni na to zasłużyli.


       Oprócz grupy teatralnej swoje prace zaprezentowali uczniowie klas pierwszych i drugich. Ich dorobek to wynik uczestnictwa w zajęciach technicznych z papieroplastyki i modelarstwa oraz plastyki, prowadzonych przez p. Krystynę Kaźmierczak. Na bogatej, barwnej wystawie znalazły się krajobrazy wyklejane plasteliną, wycinanki, wydzieranki, figurki aniołów z masy solnej. Uwagę rodziców zwróciły też gwiazdy wykonane techniką quillingu, origami, kwiaty z bibuły i modele samototów. Podziw dorosłych budziły dokładność, precyzja i pomysłowość autorów prac.

   

      Członkowie koła fotograficznego przygotowali profesjonalnie wykonane zdjęcia, które rozmieszczone były w kilku blokach tematycznych. Zdjęcia uczą dostrzegania piękna i niezwykłości w najbardziej zwyczajnych elementach otaczającej nas rzeczywistości. Młodzi adepci sztuki fotograficznej podczas zajęć prowadzonych przez p. Janusza Szarlipa poznają tajemnice tej z pozoru tylko łatwej dziedziny.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1141