Siatkówka - konfrontacja Błedowa i Wilkowa
Data: 17-01-2011 o godz. 20:56:22

Dnia 17 stycznia zostały rozegrane eliminacje gminne w siatkówce chłopców. Nasi chłopcy spisali się wręcz wspaniale. Pokonali Wilków 3:0.

Szczegóły w dalszej części artykułu...

Mecz rozpoczął się ok. godziny 12. Chłopcy z Błędowa przystępowali do niego jako faworyci. Pierwszy set to "rozgrywanie się" naszych zawodników. Wilków nie prezentował pięknej siatkówki, więc nasi reprezentanci mogli czuć się dość swobodnie, bez dużej presji. Ten set zakończył się wynikiem 25:18.
            Drugi set był nieco łatwiejszy od poprzedniego. Adrian Karpiński świetnie wystawiał piłkę, więc nasi reprezentanci mogli pokazać co potrafią. Zaczęli grać "drugą linię". Wilków nieco poprawił swoją grę, ale to nie wystarczyło. Jak w poprzednim secie cały czas Błędów prowadził, co pozwoliło wzmocnić zagrywkę i ataki. Zakończył się on wynikiem 25:20.
            Trzeci set, który okazał się ostatnim, to postawienie kropki nad "i". Zobaczyliśmy m. in. rozegranie na "krótką" piłkę. Chłopcy grali coraz lepiej. Trener pozwolił pokazać swoje umiejętności też rezerwowym zawodnikom, którzy zaprezentowali się nie najgorzej. Set zakończył się wynikiem 25:16, a zarazem całe spotkanie wygrali zawodnicy z Błędowa 3:0.
            Warto zwrócić uwagę na formę jaką zaprezentowali: Andrzej Stępniak i Cezary Dulewicz, ale nie mogliby pokazać tego co potrafią, gdyby nie świetne rozgrywanie piłki przez Adriana Karpińskiego. Spotkanie było sędziowane przez panią Karolinę Sulimę.