Potyczka IIIC i IIB - Piłka Nożna
Data: 12-01-2011 o godz. 19:29:32

Dnia 12 stycznia rozegrany został jeden mecz mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IIIC vs. IIB

Przebieg meczu w dalszej części artykułu...

Klasa IIIC wyszła w składzie: Michał Boniecki (bramkarz), Cezary Krzyżanowski (obrońca) Cezary Dulewicz, Karol Szybiński (pomocnicy) i Konrad Kamiński jako napastnik. IIB rozpoczęła mecz w składzie: Igor Noremberg (bramkarz), Michał Górecki, Kamil Sobczyk, Paweł Pariaszewski (obrońcy) i Remek Krawczyk grał z przodu.

Mecz rozpoczęli drugoklasiści. IIB od samego początku zawzięcie się broniła. IIIC nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. IIB wypracowała sobie dogodną sytuację, ale Paweł został sfaulowany. Była niewielka odległość do bramki, więc Remek zdecydował się a strzał. Piłka przedarła się przez dziurę w murze, odbiła się od słupka i wyszła na aut. Pierwsza bramka padła przed końcem pierwszej części spotkania. Konrad znalazł „dziurę” w obronie i podał prostopadłą piłkę do Karola, a on odwrócił się i strzelił bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla IIIC. Druga część spotkania to ciąg dalszy obrony drugoklasistów, ale także zaostrzenie gry. IIB próbowała ataków, ale wszystko zatrzymywało się na obrońcach IIIC. Następnie Remek dostał piłkę na środku pola, minął jednego zawodnika i został brutalnie sfaulowany przez Cezarego Krzyżanowskiego. Długo nie podnosił się z boiska, a sędzia w tym czasie ukarał Czarka 3 minutami poza boiskiem. IIB nie potrafiła tego wykorzystać. Po powrocie stopera IIIC na boisko, Karol Szybiński strzelił swoją drugą bramkę. Otarła się ona o jednego z zawodników IIB i wpadła do bramki. Było 2:0. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Warto też zwrócić uwagę na wspaniałe interwencje Igora. Gdyby nie on IIB zakończyłaby ten mecz dużo gorszym bilansem bramek.