Piłka Nożna - Mistrzostwa szkoły.
Data: 05-01-2011 o godz. 17:02:05
Temat: Sport


            Dnia 5 stycznia rozegrane zostały kolejne mecze mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IC vs. IIA oraz IB  vs. IA.

            Przebieg meczów w dalszej części artykułu...


Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy IC a IIA. Klasa IC wyszła w składzie: Sebastian Górecki (bramkarz), Kamil Latoszek, Łukasz Jakubczak (obrońcy), Łukasz Bobrowski (pomocnik) i Dominik Sobczyński (napastnik). Klasa IIA rozegrała mecz w składzie: Dawid Kwiatkowski (bramkarz), Artur Jeżewski, Łukasz Szczygieł (obrońcy), Przemek Gusz (pomocnik), Konrad Banasiewicz (napastnik, zmieniany z Darkiem Szewczykiem).

Spotkanie zaczęli pierwszoklasiści. Od początku było zacięte. Konrad miał aż dwie sytuacje „sam na sam” z bramkarzem i niestety obu nie wykorzystał – zmienił się z Darkiem. Zawodnicy wymieniali podania. Darek znalazł się w dogodnej sytuacji i strzelił bramkę z lewego skrzydła. Chwilę później Dominik Sobczyński postanowił nie być dłużny i doprowadził do remisu strzałem z prawego skrzydła. Spotkanie było dość wyrównane, ale IC postanowiła przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Dominik zaliczył drugie trafienie w tym meczu, a jeszcze przed przerwą skompletował hat-trick'a. Po pierwszej połowie IIA była w niezbyt korzystnej sytuacji. Po przerwie drugoklasiści ruszyli do ataku. Bramkę kontaktową strzelił Artur Jeżewski było 3:2. IIA mogła mieć jeszcze nadzieję na wygraną. Walczyli zacięcie, ale wszelkie wątpliwości rozwiał Łukasz Bobrowski strzelając bramkę na 4:2. Drugoklasiści już prawie się poddali. Konstruowanie akcji zupełnie im nie wychodziło. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla IC.  

Drugi mecz to potyczka IB z IA. Był to mecz nietypowy, gdyż grali oni po trzech z powodu nieobecności reszty zawodników. Klasa IB rozegrała mecz w składzie: Marcin Gałek (bramkarz) oraz Olek Socha i Marcin Dębowski. IA rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Dominik Jeżewski (bramkarz) oraz Kamil Szymański i Damian Galanciak.

Mecz rozpoczęła IB. Spotkanie nie było na najwyższym poziomie, gdyż gra toczyła się „od bramki do bramki”. W pierwszej połowie nie było zbyt wiele akcji, ale najpierw jedną, potem drugą bramkę płaskimi strzałami zdobył Kamil Szymański. Pierwsza część spotkania zakończyła wynikiem 2:0 dla IA. Druga część meczu była już bardziej zacięta. Rozpoczęła IA i spokojnie rozgrywała piłkę. IB zdecydowała się na ataki. Najpierw bramkę strzałem z granicy pola karnego zdobył Olek Socha. Chwilę później Marcin Dębowski znalazł się w dogodnej sytuacji i był faulowany przed polem karnym. Rzut wolny na bramkę zamienił znów Olek Socha. Był remis 2:2. Gra się zaostrzyła. Kilka chwil przed końcem, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Szymański. On nie zwykł marnować takich sytuacji. Tym trafieniem skompletował hat-trick’a i dał zwycięstwo swojej drużynie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla klasy IA. To są ich pierwsze punkty w tych rozgrywkach.


Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:

1. Konrad Kamiński – 8 bramek

2. Dominik Sobczyński – 7 bramek

3. Olek Socha – 5 bramek

4. Karol Szybiński – 4 bramki

5. Marcin Koziński – 4 bramki

6. Łukasz Bobrowski – 4 bramki

7. Remek Krawczyk – 3 bramki

8. Cezary Dulewicz – 3 bramki

9. Kamil Szymański – 3 bramki

10. Michał Pępkiewicz – 3 bramkiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1134