Higiena i zdrowie kotów
Data: 21-12-2010 o godz. 21:54:06
Temat: Nauka


Czy masz kota? A czy wiesz jak dbać o jego oczy, uszy i paznokcie?

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz już wiedzieć...            Koty lubią mieć czyste oczy i uszy. Dobrze jest dbać o to regularnie. Raz w tygodniu przecieraj kotu uszy wilgotną chusteczką ( zmoczoną przeznaczonym do tego preparatem), zaś kąciki oczu - wacikiem zamoczonym w preparacie do przemywania oczu. Szczególnie ważne jest to dla ras z krótkimi pyszczkami, na przykład dla persów, którym łzy często ściekają na futerko i odbarwiają je.

            U kotów wychodzących na zewnątrz pazurki ścierają się podczas biegania i zabawy. Jeśli Twój kotek jest domatorem, warto mu je obcinać, bo zbyt długie pazury mogą wrastać w poduszeczki łap. Najczęściej jednak cierpią na tym tapety, narożniki kanap czy stołowe nogi.

            Podczas pierwszej wizyty u lekarza weterynarii poproś, by pokazał Ci, jak prawidłowo czyścić oczy i uszy kociaka oraz jak obcinać mu pazury.


Jaki żwir wybrać dla swojego pupilka?

            Nietrudno się pogubić przy tak dużym wyborze żwirków dostępnych na rynku. Podpowiem wam jak wybrać ten najbardziej odpowiedni.

-Dobry żwirek to taki który skutecznie pochłania nieprzyjemny zapach.

-Skutecznie absorbuje ciecz, formuje małe, twarde bryłki, łatwe do usunięcia.

-Jest wydajny i nie pyli się przy wsypywaniu go do kuwety.

-Ma naturalny zapach.

Mam nadzieję, że za mój artykuł będą wdzięczne kotki, jak i ich właściciele.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1129